פתיחת סתימות בטון בביוב זה דבר מאוד קשה לביצוע. הסיבה לכך היא בגלל שמאוד מסובך לפתוח בטון שהתקשה, ועוד מבלי לפגוע בצינורות עצמם תוך כדי הפעולה.

ובכל זאת, הדבר אכן אפשרי, כל עוד תיפנו אלינו לביובית אלפא. שילוב של דיזה מיוחדת וביובית חזקה שמזרימה מים בלחץ גבוה מאפשר לנו לפתוח גם סתימה מהסוג הזה ללא בעיה.

איך מטפלים בחדירת בטון וחומרי בנייה לצנרת הביוב בעזרת האמצעים האלה, איך בכלל מגיע הבטון לתוך מערכת הביוב מלכתחילה, כמה עולה לפתוח סתימת בטון בביוב עם ביובית ולמה כדאי לכם לפנות דווקא אלינו? המשיכו לקרוא ותקבלו את כל המידע.

 

פתיחת סתימת בטון בביוב במחיר מעולה!

טיפול בסתימות בטון בביוב עם ביובית ודיזות מיוחדות

שאיבת בטון מצנרת הביוב במקצועיות!

חיתוך ושאיבה של בטון וחומרי בנייה שחדרו לצנרת

לייעוץ והצעת מחיר – צרו קשר >>

טלפון: 055-9703793

 

פתיחת סתימת בטון בביוב
שאיבת בטון וחומרי בנייה מהביוב באופן מהיר עם ביובית במחיר משתלם!

 

 

סתימה של בטון בביוב – למה קשה לפתוח אותה?

סתימות ביוב הן דבר נפוץ מאוד, אך בדרך כלל מדובר בכאלה שאינסטלטור רגיל יכול לטפל בהן ובמקרים מסויימים אפילו אתם באמצעים פשוטים יחסית. אבל כשמדובר בסתימות בטון זה כבר הרבה יותר מורכב ויש צורך באמצעים מיוחדים שלא כל איש מקצוע מחזיק בהם.

בטון הוא חלק משורה של גורמים מאוד עיקשים ומורכבים שסותמים צינורות, ביניהם סתימות על רקע שקיעת שומנים, חדירות שורשים והצטברות מגבונים וחיתולים בתוך הצנרת.

כשבטון מתקשה בתוך צינורות הביוב זה פשוט צרה צרורה. הבטון שהצטבר וחוסם את הצנרת גורם בסופו של דבר לכל מיני תסמינים שכוללים עליית ריח רע מהביוב, מים שיורדים לאט מאוד בפתחי הניקוז, הצפות מחוץ ובתוך המבנה ולעיתים אף התפתחות שברים וסדקים בתוך הצנרת עקב הלחץ שנוצר מבפנים כלפי חוץ.

מי שמסוגל לספק שירות פתיחת סתימות בטון בביוב שיפתור את הבעיה הוא רק קבלן ביוב שמחזיק בביוביות ובדיזות מיוחדות וזה בדיוק מה שאנחנו מציעים לכם.

 

איך חודר בטון לתוך הביוב?

לפני שנסביר לכם יותר לעומק איך פותחים סתימות בטון בביוב, אתם בטח סקרנים לדעת איך מגיע בטון לביוב שלכם. הנה כמה סיבות נפוצות:

✔️ השלכת בטון מכוונת – מחומרי בנייה שונים נזרקים לעיתים בכוונה על ידי שיפוצניקים ועובדי מקצוע למיניהם ישירות לתוך שוחות ביוב ובורות ביוב שונים. הם פשוט מתעצלים לזרוק את הפסולת לאתרים מורשים וחושבים שכך הם יעלימו אותה בצורה מהירה. בסופו של דבר היא מצטברת בתוך הצינורות וגורמת לסתימה קשה מאחר והחומרים הללו לא זורמים היטב בתוך הצנרת.

✔️ חדירת בטון וחומרי בנייה במהלך הבנייה – מבמקרים אחרים לא מדובר בהשלכה מכוונת של פסולת אלא הדבר קורה בלי כוונה תוך כדי ביצוע עבודות בנייה בשטח. החומרים שבהם נעשה שימוש, כמו בטון, פשוט חודרים איכשהו לתוך הצנרת ולאחר זמן מה הדבר מתגלה בצורה של סתימה קשה.

✔️ רשלנות בבנייה – לפעמים הסתימה נגרמת בגלל רשלנות בזמן תהליך הבנייה של קו הביוב עצמו שעשוי מבטון. מספיק שלא נעשתה שטיפה יסודית לפני סגירת הקו ועשויות להתפתח בו סתימות בטון קשות. זוהי הסיבה שפעמים רבות יש צורך בביובית על מנת לבצע שאיבת בטון או שאיבת בטונייט מקווי ביוב בתהליכי ההקמה שלהם.

 

צפו בצוות שואב בטון בביוב ופותח סתימה

 

איך פותחים סתימות בטון בביוב – שיטות:

לאחר שהבנתם מה גורם לסתימת בטון בצנרת ביוב, הגיע הזמן להסביר מה עושים כשיש בטון בביוב. כפי שכבר ציינו, אין טעם לנסות להשתמש בשיטות ביתיות למיניהן של חומרים ממיסים, לנסות לבצע פעולות אגרסיביות וגם לא לפנות אל אינסטלטור. עליכם לפנות אלינו ואנחנו כבר נדע מה לעשות.

הסרת בטון בקו הביוב יכולה להתבצע על ידינו בכמה שיטות:

השיטה  מתי מתאימה? דרך הפעולה
פתיחת סתימת בטון בביוב עם ביובית כאשר מדובר בסתימת בטון שאינה מאוד חמורה, ייתכן שניתן יהיה לנתק את האבן המוצקה ממקומה תוך הפעלת לחץ מים חזק בלבד כל ביובית כוללת משאבה רבת עוצמה שמסוגלת להזרים לחץ מים אדיר בתוך קווי הביוב דרך שוחה פנויה בצורה של "פולסים". בסופו של דבר לחץ המים מביא לניתוק הבטון והזרמתו החוצה
החדרת רובוט כרסום בטון לתוך הצנרת כשקוטר צינור הביוב גדול מספיק, ניתן להחדיר לתוכו רובוט עם זרועות שמסוגלות לכרסם בבטון כרסום בטון בצינור ביוב עם רובוט מבוצע עם שלט רחוק. לאחר סיום פעולתו ניתן להשתמש בלחץ מים גבוה של ביובית לצרכי שטיפת חלקי הבטון שהתפוררו והחסימה משתחררת

ביובית בשילוב עם דיזה

ניתן להשתמש בשיטה זו כשמדובר בצינורות בעלי קוטר קטן יחסית, שדרכם לא ניתן להחדיר רובוט מכרסם פתיחת סתימה עם דיזה לניסור וחיתוך בטון במערכת הביוב מבוצעת בשילוב עם לחץ המים של הביובית. הדיזה מולבשת על הצינור שמחובר למשאבה ולחץ המים האדיר מפעיל אותה וגורם לריסוק הבטון לחלקים קטנים

 

פתיחת סתימת בטון בביוב – השלבים:

על מנת לפתוח סתימות קשות, לא רק כאלה שנגרמות בגלל בטון, יש לפעול בצורה חכמה ובאופן מושכל בתהליך מסודר.

שלבי טיפול בסתימת בטון בביוב כוללים את הסדר הבא:

1) אפיון הסתימה – קודם כל חשוב לוודא האם באמת מדובר בסתימה שהגורם שלה הוא בטון וגם היכן בדיוק המיקום שלה וכמה היא חמורה. בהתאם לזאת ניתן להחליט לגבי סוג הביובית מבחינת גודל, חוזק ועוצמת לחץ מים שהיא מסוגלת לספק וגם האם צריך דיזה מיוחדת ומאיזה סוג.

2) בחירת השיטה – הצילום גם עוזר לדעת מה גודל הצינורות הסתומים מבחינת קוטר, כך שניתן להחליט באיזו שיטת פתיחה לבחור בדיוק. האם ניתן להחדיר גם רובוט לתוך הצינורות (כאשר הם גדולים מספיק) או להשתמש רק בדיזה מרסקת ובלחץ מים.

3) שטיפה יסודית של קו הביוב – לאחר ביצוע כרסום הבטון, בין אם על ידי דיזה ובין אם על ידי רובוט, יש לבצע שאיבה של הבטון שרוסק. שאיבת בטון מצנרת הביוב מבוצעת באמצעות המשאבה החזקה של הביובית ולאחר מכן הזרמה של מים בלחץ גבוה לצרכי שטיפה. בכך מבטיחים שהצנרת נקייה לגמרי, ללא חסימות ושהיא יכולה לחזור לכשירות מלאה.

בשביל למנוע שוב מצב של חסימת בטון, חשוב מאוד לעדכן את כל דיירי המבנה או בעלי העסקים במתחם שלא להזרים בשום אופן בטון, דבקים וחומרי בנייה אחרים דרך קווי הביוב. תוכלו גם להסתייע בנו על מנת להחליף את מכסי הביוב כך שיהיו נעולים ולא ניתן יהיה להשתמש בהם לצרכי השלכת פסולת באופן מכוון.

 

פתיחת סתימת בטון בביוב
צריכים לפתוח סתימת בטון בביוב? אנו זמינים עבורכם בפריסה רחבה ומחירים אטרקטיבים!

 

כמה עולה לפתוח סתימות בטון בביוב?

קשה לתת תשובה אחת לשאלה הזאת. מחיר של פתיחת סתימות בביוב כתוצאה מחדירת בטון עשוי להיות גבוה או נמוך יותר בהתאם לממצאים בשטח, מורכבות החסימה, מידת הנגישות למקום, סוג הביובית, האם יש הכרח להשתמש גם בדיזה מיוחדת או ברובוט והאם יש צורך גם בביצוע של פעולות נוספות כגון תיקון או שיפוץ צינור הביוב.

רוצים להיות רגועים לגבי המחיר? דברו איתנו ותופתעו לגלות עד כמה המחירים שלנו אטרקטיביים. חייגו אלינו לקבלת הצעה לטלפון: 055-9703793 ביובית אלפא.