הצפה בבית היא בעיה לא נעימה (בלשון המעטה) שיש לטפל בה במהירות האפשרית. אנחנו בביובית אלפא נגיע אליכם עד הבית לשאוב הצפות ביוב ומים 24 שעות ביממה!

איך אפשר לזהות הצפה בבית והאם ניתן למנוע אותה? מה גורם להצפות בביוב הביתי? מדוע חשוב לשאוב ביוב מוצף בבית רק עם ביובית וכמה זה אמור לעלות לכם? אנחנו פה עם התשובות לכל השאלות.

 

יש הצפה בבית? ביובית לשאיבה וחזרה מהירה לשגרה בדרך אליכם!

✔️ מספקים שירותי ביובית לשאיבת הצפות בבית 24/7 במחירים מנצחים!

✔️ ביובית אלפא  – טיפול בהצפות ושחרור סתימות ביוב

✔️ שאיבת הצפות מים ביתיות – מגיעים אליכם הביתה עם כל הציוד הדרוש!

✔️ אפשרות לשיקום צנרת ביוב ללא הרס לאחר הצפה בבית  

✔️ להצעת מחיר עבור שאיבת הצפה ביתית – חייגו אלינו >>

טלפון: 055-9703793

 

הצפה בבית
שאיבת הצפה בבית עם ביובית – זמינות 24 שעות ביממה בפריסה ארצית

 

 

זיהוי הצפה בבית

ה"עלייה" של מי השופכין אל פתח הביוב והזרימה שלהם החוצה ממנו אל הסביבה הקרובה, היא מה שנקרא הצפה של הביוב. אם מי הביוב עולים למעלה ומרטיבים את הרצפה, כמובן שקל להבין שיש הצפה בבית אבל אפשר לזהות את השלבים המוקדמים שלה, עוד הרבה לפני שזה קורה.

לא קשה לזהות ריח של ביוב כשהוא נמצא באוויר כיוון שמדובר בניחוח מאוד לא נעים, שמעיד על כמות החיידקים והבקטריות שנמצאים בתוך מי השופכין.

בדיוק בגלל זה, אם אתם מריחים או אפילו חושבים שאתם מבחינים בריח ביוב בתוך הבית, סימן שבאחד מפתחי הביוב ישנה חסימה. הריחות הללו יכולים להגיע מכל מקום – זה יכול להגיע מהכיור במטבח, מפתח הביוב במרפסת ואפילו מהמקלחת ומה שזה אומר זה שכדאי לפעול במהירות, כדי למנוע הצפות.

גם אם אתם רואים שהמים בכיור לא יורדים טוב, או שהורדת המים באסלה נעשית תוך כדי רעשים מוזרים שנשמעים מהצנרת – איתור מקור ההצפה בבית יכול להיות מאתגר. לא תמיד החסימה של הצנרת נמצאת קרוב למקור הרעש או הריח שנובע מהביוב, או מהמקום הספציפי שבו זיהיתם את הצטברות המים.

תמיד כדאי לקרוא לבעלי מקצוע, שיבדקו לעומק את מערכת הביוב ואפילו יצלמו את הצנרת, על מנת לאתר את מקור הסתימה האמיתי, שיכול להיות עמוק בתוך קווי הביוב – ולטפל בה בהתאם.

 

כיצד נגרמת הצפה בבית?

ה"עלייה" של מי השופכין אל פתח הביוב והזרימה שלהם החוצה ממנו אל הסביבה הקרובה, היא מה שנקרא הצפה של הביוב.

ישנם שלושה גורמים עיקריים להצפות ביתיות: אנשים, טבע ובלאי. מה זה אומר? מיד נסביר:

#1) התנהגות של אנשים – הגורם העיקרי לסתימות ביוב, שעלולות להוביל לגרימת הצפות בבית. השלכת פסולת לפתחי ביוב במקום לאשפה, סותמת את הצנרת, מונעת זרימה של מי השופכין ויכולה לגרום להצפה. למרבה הצער זוהי התנהגות שכיחה של אנשים רבים, שאינם מודעים לנזקים שהם מחוללים לביוב של עצמם. שינוי התנהגותי ושימוש נכון בביוב, מסייע למניעת הצפות וגם חוסך הרבה כסף.

#2) טבעחדירת שורשים לתוך צנרת הביוב, כניסה של חול או עלי שלכת שסותמים את פתחי המרזבים, כל אלו עלולים לגרום להצפה בבית או על גג הבית. מצבים כאלו הם פחות שכיחים כשמדובר בהצפות ביתיות, אך חשוב להתכונן לקראת האפשרות הזאת ובמיוחד בבתים פרטיים וצמודי קרקע.

#3) בלאי – צנרת ביוב ישנה שהותקנה לראשונה לפני שנים רבות, באופן טבעי תהיה בלויה, סדוקה והרבה יותר רגישה לשינויים בהשוואה לצינורות שמותקנים בשכונות חדשות. המשמעות היא שכאשר יש עומס יתר על תשתית הביוב, חסימה בצנרת או צמיחת שורשי עצים בצנרת, הגאות של מי השופכין היא רק עניין של זמן.

אנחנו בביובית אלפא מתמחים בשאיבת הצפות מים בבית באמצעות ביובית, פעולה שמסלקת את הסכנה הראשונית מהשטח, הן של הרטיבות והן של הסכנה התברואתית שמהווים מי השופכין. לאחר מכן, נוכל לבדוק האם יש סתימה בצנרת וכמובן לפתוח את הסתימה על מנת להחזיר את הביוב לפעילות תקינה.

במקרה הצורך, נוכל לתקן את צינורות הביוב הסדוקים והשבורים ואפילו להחליף את הצנרת.

 

גורמים נפוצים להצפה ביתית בגלל שימוש לא נכון בביוב

כאמור, הסיבה הנפוצה ביותר להצפות ביתיות, היא השימוש של אנשים בביוב בצורה הלא נכונה וההתנהלות היום יומית השגויה, שפעמים רבות גורמת לנזק רב למערכת הביוב. בדרך כלל לא נראה באופן מיידי את תוצאות ההתנהלות הזאת, אבל הצטברות הפסולת תימשך, עד להצפה של מי הביוב.

תוכלו לראות כיצד תקלה מסוג זה היא עניין שיכול להתחיל בכל מקום בבית כמעט, בטבלה הבאה:

מקומות בהם עלולה להיווצר הצפות בבית הגורמים העיקריים להצפה בבית
הצפה בפתח הביוב במרפסת גריפת פסולת טבעית כמו עלים יבשים, חול ובוץ לפתח הניקוז במרפסת
כיור מטבח מוצף השלכת אשפה לכיור כמו פסולת מזון, שמני בישול למיניהם, שאריות של אוכל
הצפה באמבטיה שטיפת חפצים בתוך האמבטיה כשהלכלוך שיורד זורם לפתח הניקוז, שימוש בשמני אמבט באופן אינטנסיבי
הצפת מים במקלחת / חדר הרחצה שיער שנושר ונתקע בפתח הניקוז, חומרי טיפוח כמו מרכך לשיער וקרמים שנכנסים לביוב
הצפה בחצר או בגינת הבית השלכת פסולת לביוב בחוץ במקום לפח האשפה, חדירת שורשי עצים לביוב, הצטברות חול, אבנים ופסולת טבעית
הצפה בכיור בשירותים לכלוך מאסיבי שנשטף מהידיים וחודר לביוב, שיערות ועוד

שימו לב: בכל מקרה שבו לכלוך, חומרים שומניים ופסולת מוצקה או מוצקה-למחצה נכנסים לצנרת, הם חוסמים ואפילו במעט את האפשרות של מי השופכין לזרום.

המשמעות היא, שהמים ימשיכו לזרום אל המקום הפתוח הקרוב אליהם במקום להמשיך הלאה, מה שאומר בפועל שהאזור יוצף.

חשוב להבין כי מניעת הצפה בבית היא קלה לביצוע והיא הדרך הכי חסכונית לפעול לפיה – כאשר מקפידים על כללי שימוש נכונים בביוב, אפשר לחסוך הרבה עוגמת נפש וכאמור גם כסף רב.

 

סכנות של הצפה בביוב הביתי

הסכנה העיקרית של הצפות בחצר הבית או בגינה ועוד יותר מזה – בתוך הבית עצמו, היא כפולה:

#1) סכנה לציוד – פריטים כמו רהיטי גן, שטיחים, חפצים שמאוחסנים בארגזים מקרטון וכדומה, כל אלו עלולים להיהרס לגמרי במגע עם מים רבים. הצפה בדרך כלל קורית בבת אחת וכמות המים שיוצאת מהביוב היא משמעותית, לכן הציוד העדין יותר יכול להינזק קשות.

#2) סכנה תברואתית – מי הביוב מזוהמים מאוד והם מהווים סכנה לבני האדם, לבעלי החיים ולצמחים. גם אם אין מגע של הגוף בנוזל הזה, החיידקים נמצאים באוויר ויכולים לגרום למחלות.

הצפה פתאומית של מים בכמות רבה, היא סיטואציה מבהילה ולא נעימה אפילו ללא קשר לסכנות האמיתיות שהיא מביאה איתה. כדאי לדעת מה לעשות כדי להתמודד עם המצב בצורה המיטבית.

 

מה עושים כשיש הצפות בבית?

פעולות ראשונות כשהבית מוצף שאנחנו ממליצים לבצע, מטרתן למזער עד כמה שניתן את הנזק שההצפה עלולה לגרום לו. כדאי לסגור את כל הברזים בבית, לסלק מהשטח את האנשים ובעלי החיים למקום יבש ובטוח ולהעביר למקום יבש גם חפצים, עד כמה שאפשר.

פתרון מיידי להצפה בבית יינתן על ידינו, לאחר שתזמינו את שירותי הביובית של המקצוענים שלנו בביובית אלפא, שיגיעו עם כל הציוד הנדרש כדי לשאוב את כל המים, לרבות ביובית קטנה ונמוכה אם מדובר במקומות פחות נגישים למשאית הסטנדרטית שלנו, כמו מרתפים ומקלטים בבתי קרקע.

שאיבת הצפה בבית באמצעות ביובית היא הדרך הטובה ביותר לטפל בתקלה עצמה לפני הכל, אך גם כדי להעניק למערכת טיפול משלים, עם כל המכשור שיש על גבי משאית הביוב, על מנת למנוע הצפות נוספות ולטפל בבעיות האמיתיות שקיימות בצנרת שגרמו לבעיה עצמה.

 

מתי לקרוא לאינסטלטור ומתי נדרשת ביובית?

החסימה בפתחי הביוב הביתיים עשויה להיות מינורית ואז ניתן בהחלט לטפל בה באמצעים ביתיים, למשל שימוש בפומפה, או סילוק ידני של הצטברות פסולת במידה והיא ניתנת לזיהוי.

זה קל יחסית כשמדובר בהצטברות מצומצמת של פסולת, אך בדרך כלל הפעולות הללו יתנו מענה שטחי והחסימה תיווצר שוב תוך זמן קצר. כמובן שאינסטלטור, מקצועי או ותיק ככל שיהיה, לא יוכל להעניק טיפול מקיף יותר עם האמצעים והמכשירים שקיימים אצלו.

שאיבת הצפה בבית באמצעות ביובית היא הפתרון היעיל אם כן, באופן מיידי וגם לטווח הארוך:

✔️ שאיבת המים תיעשה בצורה הבטוחה ביותר, לבני האדם וגם לסביבה.

✔️ ניתן יהיה לבדוק באופן מקצועי האם קיימות נזילות, או חסימות נוספות במערכת הביוב בבית, גם אם אין נזק גלוי לעין.

✔️ ניתן יהיה להציע פעולות נוספות כמו תיקון של הצנרת, פתיחת סתימות ואפילו שטיפה של קווי הביוב, גם בזמן אמת וגם באופן קבוע בכל כמה חודשים, כיוון שהביובית מכילה כל הציוד החדשני והמתקדם, שמאפשר מתן פתרונות מלאים שפותרים בעיות ואף מונעים תקלות חדשות.

 

הצפה בבית
שאיבת הצפת ביוב בבית – רק עם ביובית, שמעבירה את מי השופכין למיכל חזק ועמיד ומונעת פגיעה בסביבה

 

מחיר טיפול בהצפה ביתית

את העלויות של שאיבת ביוב, טיפול בהצפה שמתרחשת בבית או בחצר וגם של שירותי ביוב נוספים, תוכלו למצוא במחירון שירותי הביוב שלנו. אנחנו מגיעים לכל מקום בארץ ומציעים פתרונות לכל בעיות הביוב והצנרת, 24 שעות ביממה.

התקשרו בהקדם והזמינו את המקצוענים שלנו ותוכלו לחזור לשגרת החיים שלכם תוך זמן קצר.