שירות התקנת משאבות טבולות ומשאבות ביוב במחירים נוחים על ידי צוות מקצועי ומנוסה בפריסה רחבה.

התקנת משאבה טבולה למרתף או לכל מקום אחר בבית או בעסק היא אחד מתחומי ההתמחות הרבים שלנו בביובית אלפא.

נשמח לעזור לכם לבחור את המשאבה המתאימה ביותר למרתף שלכם ולהתקין אותה עבורכם.

מהי משאבה טבולה לביוב ולמה היא משמשת, כיצד היא פועלת בדיוק, כמה עולה משאבת ביוב למרתף ולמה כדאי לכם לרכוש אותה מאיתנו? – בשורות הבאות נענה לכם על כל השאלות הללו וגם על רבות נוספות.

 

התקנת משאבה טבולה במחיר אטרקטיבי!

✔️ משאבות טבולות מכל סוג – כולל שירותי תיקון

✔️ החלפת משאבת טבולה לביוב, למרתף, לבריכה.

✔️ שירות מקצועי עם אחריות מלאה!

✔️ התקנת משאבת טבולה גובה אפס, 2 צול, 3 צול 

✔️ להצעת מחיר, צרו איתנו קשר >>

טלפון: 055-9703793

 

התקנת משאבה טבולה מחיר זול
התקנת משאבות טבולות עם צוות המומחים של ביובית אלפא!

 

 

מחיר התקנת משאבת ביוב למרתף

מחיר משאבה טבולה לביוב תלוי במספר גורמים עיקריים, ביניהם גודל המשאבה והכוח שלה, ההספק המקסימאלי שלה, יכולת הרמת מים (מה שנמדד במטרים לגובה), החומר ממנו עשוי גוף המשאבה (פלסטיק/נירוסטה לעומת פלדה), האם מדובר על התקנת משאבת ביוב למרתף עם יכולת גריסה או ללא וכמובן המותג של המשאבה ומשך תקופת האחריות עליה.

אצלנו בחברת ביובית אלפא תמצאו מחירים נוחים ומשתלמים עבור משאבות טבולות ושירותים רבים נוספים, שכוללים גם אחריות ארוכה:

מחיר משאבה טבולה לפי סוג עלות מומלצת 
כמה עולה משאבה טבולה גורסת לביוב 2 צול החל מ- 1,690 ₪
מחיר משאבת ביוב טבולה V1100 החל מ- 1,000 ₪
עלות משאבת מים טבולה עשויה מפלסטיק החל מ- 500 ₪
משאבת ביוב שמתאימה לשימוש במרתף החל מ- 4,000 ₪
מחיר משאבת מים טבולה עשויה מנירוסטה החל מ- 1,000 ₪
כמה תעלה משאבת ביוב לשאיבת בריכה החל מ- 990 ₪

למה משמשת משאבה טבולה לביוב?

על מנת להבין למה משמשת משאבה טבולה לביוב, יש ראשית כל להבין כיצד פועלת מערכת הביוב שלנו. במרבית המקומות, מי הביוב זורמים בצינורות ממקום גבוה למקום נמוך יותר וזאת על ידי תכנון שיפועים נכונים של קווי הביוב.

אלא שבמקרים אחרים, מקום היווצרות או הצטברות הביוב נמצא נמוך יותר מרשת קווי הביוב ואז המים לא יתפנו אם לא "נעזור" להם בכך. במקומות נמוכים שכאלו, בין היתר מרתפים, ללא פתרון טכנולוגי בדמות משאבה טבולה, הצפות מים וביוב הן רק עניין של זמן .

התקנת משאבה טבולה במרתף או בכל מקום נמוך אחר למעשה מיועדת לספק למים אנרגיה קינטית (אנרגיה של תנועה) חזקה מספיק על מנת לעלות לכיוון צנרת הביוב המאספת ומשם להמשיך לצנרת המרכזית על פי הפרשי הגובה הרגילים.


היכן נהוג להתקין משאבות טבולות?

משאבות טבולות מתאימות למספר מקומות אשר מועדים לפורענות מבחינת הצפות בשל היותם נמוכים. למשל:

✔️ משאבת ביוב למרתף – מרתפים נמצאים מתחת לפני הקרקע ולכן גם מתחת לגובה צנרת הביוב של המבנה. התקנת משאבת ביוב למרתף יכולה לעזור להרים את מי הביוב במעלה הצנרת ולמנוע את ההצפה הבאה.

✔️ משאבת ביוב לחניונים – חניונים שנמצאים מתחת לפני הקרקע סובלים מהצפות חוזרות ונשנות בשל אי יכולה של המים להתנקז במעלה הצנרת. משאבה טבולה מונעת את אותן הצפות ועשויה לחסוך לכם את הצורך להזמין ביובית קטנה לחניונים.

✔️ משאבה טבולה לבריכה – משאבות אלו תורמות בשאיבת בריכות לצרכי תחלופת מים ובמקרים מסוימים ניתן להשתמש בהן על מנת ליצור זרם סילון בתוך המים (ג'ט לשחייה נגד הזרם).

✔️ משאבות טבולות בתעשייה – מסיעות נוזלי פסולת, ביוב, שומנים וחומרים בעייתיים אחרים אל מערכות ביוב ראשיות, בורות רקב וספיגה ובורות שומן. בפועל ניתן להשתמש במשאבות טבולות בכל מקום בעייתי שדורש כוח נוסף להסעת מים ממקום למקום, במיוחד במקומות נמוכים.

 

התקנת משאבה טבולה בבית פרטי
התקנה ואספקה של משאבה טבולה לביוב בבית פרטי

 

מנגנון הפעולה של משאבה טבולה למרתף וההבדל ממשאבה רגילה

משאבת ביוב רגילה פועלת על ידי יצירת מנגנון ואקום ששואב את המים דרך צינור. אורך הצינור יכול להיות של כמה מטרים ועד כ-150 מטרים עבור ביוביות משאיות חזקות. מכך ניתן להבין כי המשאבה הרגילה אינה קרובה למים כלל והצינור הוא זה שנמצא במגע עם הנוזלים.

איך פועלת משאבה טבולה? ההבדל הוא בכך שהגוף שלה טבול במים. מרגע שהמים עוברים גובה מסוים, המשאבה מתחילה לפעול, יוצרת ואקום חזק ומזרימה את הנוזלים לכיוון הרצוי.

התקנת משאבת ביוב למרתף, שהיא בסופו של דבר משאבה טבולה, מבוצעת בתוך בור, בריכה או שוחת ביוב אליהן מתנקזים הנוזלים השונים (מי הכביסה, המקלחת, השירותים) וברגע שהמים עוברים את קו הסף, המשאבה מופעלת ולמעשה מרימה את המים לכיוון הצנרת הראשית של המבנה ומשם לדרכם הרגילה.

 

אילו סוגים של משאבות טבולות קיימים?

בבואכם לברר לגבי התקנת משאבות ביוב, תגלו שישנם מספר סוגים של משאבות טבולות ואפשרויות שיש לקחת בחשבון:

✔️ חומר המשאבה – משאבות טבולות יהיו עשויות בדרך כלל משילוב של פלסטיק ונירוסטה. כאשר יש צורך בכוח רב במיוחד, מועדפות המשאבות החזקות יותר שעשויות מפלדה.

✔️ משאבה טבולה גובה אפס – זוהי משאבה שמסוגלת לשאוב את הנוזלים ממש מגובה הרצפה וזאת לעומת משאבות טבולות אחרות שזקוקות ל-10 עד 15 ס"מ מרווח מפני הקרקע.

✔️ סוג המאיץ – תפקיד המאיץ של המשאבה הוא לסחרר את המים ולהעניק להם די אנרגיה להזרמה. מבנה המאיץ הוא זה שקובע את ההתאמה לסוג הנוזלים. למשל, מאיץ כף הוא חזק מאוד אך אינו מתאים לביוב ביתי, מאחר והוא עשוי להיתקע במגע עם מגבונים או חוטים (מתאים לנוזלים צלולים ללא מוצקים כמו בריכות). מאידך, מאיץ בורגי או וורטקס כן יכול להתמודד עם מוצקים ומרחפים שונים ולכן מתאים לשאיבות מגוונות יותר.

✔️משאבת ביוב טוחנת/גורסת – משאבה שכוללת אלמנט של גריסה וטחינה לפני כניסת המים לתוך המאיץ, מה שעוזר לזרימה טובה יותר של מים שכוללים בתוכם מוצקים כגון ביוב, חול וחומרים מוצקים אחרים ומבלי לגרום לתקיעת המשאבה.

✔️ קוטר המשאבה – התקנת משאבה צריכה לקחת בחשבון את קוטר החיבור שלה למערכת הביוב. משאבה טבולה 2 צול מתאימה לחיבור של 2 צול בצינור הביוב ואילו משאבה טבולה 3 צול מתאימה לקוטר צינור גדול יותר של 3 צול. ניתן לבצע התאמות כאלו ואחרות בין הצינורות למשאבות, כשהתאמה טובה מסייעת למניעת תקלות עתידיות.

✔️ כוח המשאבה – ניתן לבחור משאבה טבולה חזקה יותר או פחות או משאבה טבולה קטנה למדי. הבחירה תלויה במספר גורמים, כאשר העיקריים שבהם כוללים את קצב השאיבה הנדרש (ליטר בדקה/שעה), גובה ההרמה של הנוזלים, גודל המשאבה המתאים והמקום הנדרש עבודה, כאשר משאבות גדולות יותר הן על פי רוב גם חזקות יותר.

בנוסף, בבחירת משאבת ביוב למרתף או לכל מקום אחר יש לקחת בחשבון גם שיקולים נוספים שכוללים הספק חשמלי, סוג החיבור לחשמל (רגיל או תלת פאזי), עוצמת הרעש, צרכי התחזוקה והאמינות לאורך זמן.

 

משאבת ביוב למרתף.
תיקון והחלפת משאבת ביוב למרתף במחירים נוחים והוגנים!


התקנת משאבה טבולה למרתף – הדגשים החשובים

בדיוק כפי שישנה חשיבות רבה לבחירת המשאבה המתאימה ביותר, כך חשובה גם הבחירה בנותן השירות המתאים ביותר עבור התקנת משאבת בביוב.

האם ניתן להתקין משאבה טבולה באופן עצמאי? ניתן אך לא מומלץ בכלל. התקנה חובבנית באופן עצמאי עשויה לגרום לסכנה גבוהה של התחשמלות, רעשים מוגברים בזמן עבודת המשאבה עקב רעידות ובלאי מואץ של המשאבה.

בנוסף, יש לקחת בחשבון כי רק התקנה מקצועית על ידי קבלן ביוב אמין מבטיחה אחריות ארוכת טווח על המשאבה. זה בדיוק מה שתקבלו אם תפנו אלינו לצורך העניין.


תחזוקה, תיקון והחלפה של משאבות טבולות

מלבד המרתף ומקומות נוספים, אנחנו מציעים לכם גם שירותי תחזוקה שוטפים וכמובן שגם מתמחים בביצוע תיקון משאבות טבולות.

כל משאבה תקולה שנתקין אצלכם מגיעה, כאמור, עם אחריות, כך שבמקרה הצורך תמיד נדאג לתקן לכם אותה, כאשר גם החלפת משאבה טבולה עומדת על הפרק, במידה ולא ניתן יהיה לתקנה.

הנה מידע חשוב הקשור בתחזוקה, תיקון והחלפה של משאבת ביוב למרתף:

# איך מתחזקים משאבת ביוב למרתף? – יש לפעול על פי הוראות היצרן. ישנן משאבות שמחייבות שימון וניקוי גוף השאיבה ולעיתים גם ניקוי פני השטח שתחתיה אחת לתקופה. ההמלצה היא לפנות אלינו לכל צרכי התחזוקה הללו.

# איך ניתן לשמור על המשאבה לאורך זמן? – חשוב מאוד להשתמש במשאבה בצורה הנכונה עבורה ולא להשליך לביוב חפצים שיכולים לסתום אותה כגון חיתולים, חוטים וחבלים או פסולת מוצקה אחרת.

# אילו תקלות נפוצות במשאבות טבולות מחייבות הזמנת שירותי תיקון? – ישנן שתי תקלות נפוצות עיקריות והן מצוף תקול (ואז המשאבה אינה מופעלת בזמן וגורמת להצפה) וכמו כן, משאבה שנסתמה עקב הצטברות לכלוך.

# מתי צריך להחליף משאבה טבולה? – אם המשאבה גורמת לקצר חשמלי, המאיץ שבתוכה ניזוק או שהחלק הגורס והקוצץ שבה נשבר, יש לבצע החלפה.

 

מוזמנים לפנות אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ופרטים נוספים. צוות ביובית אלפא.