התקנת שוחת ביוב היא חלק בלתי נפרד מהשירות שלנו בביובית אלפא – אנחנו נתכנן ונתקין עבורכם בריכות ביוב וכמובן גם נחליף, ננקה ונתקן את שוחת הביוב שלכם בעת הצורך, במחירים משתלמים במיוחד!

שוחות ביוב מאפשרות שימוש יעיל יותר במערכת הביוב, במקומות בהם צריך לשלב בין מספר צינורות ביוב בזויות שונות. מה התפקיד של שוחת ביוב? איך מנקים בריכת ביוב עם משאבה ייעודית ומתי יודעים שהגיע הזמן להחליף אותה בחדשה? אנחנו כאן כדי לענות על כל השאלות.

 

שוחות ביוב – התקנה, החלפה, ניקוי ותיקון במחירים נוחים!

✔️ תכנון שוחות ובריכות ביוב לגינות פרטיות, בתים צמודי קרקע, דירות גן ועוד

✔️ שוחת ביוב מפלסטיק או מבטון!

✔️ התקנת שוחת ביוב בכל גודר / קוטר נדרש

✔️ צוותים מקצועיים להתקנה וטיפול בבריכות ביוב

✔️ להצעת מחיר, התקשרו אלינו >>

טלפון: 055-9703793

 

שוחת ביוב
התקנה והחלפה של שוחות ביוב בפריסה ארצית

 

 

מה זה שוחת ביוב ולמה היא משמשת?

שוחות ביוב וניקוז הן מיכלים המותקנים בתוך בור שנחפר מתחת לפני האדמה ויש להם שני תפקידים חשובים:

#1  חיבור חלקים שונים של צנרת הביוב – בריכת הביוב היא בעצם סוג של "צומת דרכים" עבור קווי הביוב המפותלים. הצינורות מותקנים בצורות שונות ולפעמים בזויות, עניין שעלול לגרום למי השפכים להיתקע ולא לעבור בצורה חלקה. השוחה היא נקודת מפגש בין צינורות שונים וממנה הביוב זורם הלאה.

#2 מעניקה גישה לחלק הפנימי של מערכת הביוב – פתיחת השוחה הופכת את הטיפול בצנרת הביוב לנגישה יותר ו"מקצרת טווחים", למשל כשיש חשד לסתימה בביוב ניתן לגשת אליה ולשטוף את הביוב ישירות ממנה ולא מהפתח הראשי ובכך להגיע בקלות רבה יותר למיקום הסתימה.

היכולת להגיע לביוב עצמו באמצעות שוחת הביוב, מקלה על הטיפול בתשתית ומאפשרת תחזוקה פשוטה של מערכת הביוב וביצוע תיקונים וניקוי של הביוב כשיש צורך בכך.

 

סוגים של שוחות ביוב

ניתן להתקין שוחות ביוב שעשויות מחומרי גלם שונים, למשל שוחת ביוב נירוסטה, אלומיניום, פלסטיק או שוחת ביוב משולבת.

ברוב המקומות, ההמלצה היא על התקנת שוחת ביוב מפלסטיק, בגלל כמה יתרונות שיש לבריכות ביוב כאלה, ביניהם:

✔️ התקנה פשוטה – הפלסטיק הוא חומר קל ולכן התקנה של שוחה כזו כמו גם הזזתה – תהיה פשוטה יותר.

✔️ עמידות למשך שנים – בריכות ביוב שעשויות מפלסטיק חזק יכולות להחזיק מעמד במשך זמן רב והן עמידות בפני פגעי הטבע, לרבות בפני רעידות אדמה ושינויים של הקרקע. הגמישות היחסית של הפלסטיק מאפשר לשוחות להתאים את עצמן לשטח.

✔️ גודל השוחה – היכולת להתקין שוחות פלסטיק גדולות ממדים, הופכות את מערכות הביוב שהן מותקנות בתוכן ליעילות יותר, כי הרבה יותר מי ביוב יכולים לחלוף דרכן.

✔️ מחיר – ביחס לחומרי הגלם האחרים, פלסטיק הוא זול באופן משמעותי. כשיש צורך להחליף שוחת ביוב, לתקן אותה או להתקין אחת חדשה, הבחירה באחת מפלסטיק מורידה משמעותית את עלות השירות.

גם לחומרי הגלם האחרים ישנם יתרונות משלהם, למשל היתרון של בטון הוא ביכולת לשאת משקל גבוה במיוחד ולכן בוחרים בשוחות ביוב מבטון באזורים מסוימים. התקנת שוחת ביוב בדירת גן, למשל, תהיה אחרת בהשוואה אל תיקון התקנת חדשה באזורים חקלאיים.

אנחנו בביובית אלפא מציעים מגוון רחב של פתרונות ושירותים נלווים המותאמים ספציפית לבריכת הביוב הקיימת ולצרכים בשטח, על מנת להביא לזרימה תקינה של הביוב ולשימוש יעיל בו ללא תקלות, למשך שנים קדימה.

 

שוחת ביוב
פתיחת המכסה של שוחת ביוב מאפשרת גישה נוחה לביצוע מגוון פעולות במערכת הביוב

 

שאיבת בריכת ביוב

ניקיון קבוע של שוחת הביוב הוא המפתח לשימור המצב שלה לאורך שנים והוא נעשה על ידי משאית הביובית שלנו בביובית אלפא. שאיבת המים מתוך בריכת הביוב, מתאפשר בצורה בטוחה וללא סכנה לסביבה, בעזרת הצינורות האטומים והחזקים שמחוברים אל משאית הביובית ושנושאים את המים ישירות מן השוחה , אל מיכליות גדולות שמונחות על הביובית.

יש לזכור כי שוחות, במיוחד הוותיקות שבהן, מכילות הרבה מעבר למים וייתכן בהחלט שתהיה בתוכן פסולת מוצקה בכמות רבה. פסולת כזאת יכולה להגיע הן מהטבע – עלים יבשים, בוץ ואבנים שנכנסו עם הרוחות אל תוך מערכת הביוב, שורשים של עצים שצמחו בביוב ועוד – אך גם מבני אדם, שלא השתמשו בביוב שלהם בצורה הנכונה והמומלצת והשליכו אשפה לפתחי הביוב במקום לפח.

אשפה שלא שייכת למערכת הביוב עלולה לייצר נזקים למערכת, כשהנפוצה מבין התקלות היא סתימה בביוב שנגרמת עקב זבל שהושלך לאסלה או לכיור, במקום אל הפח, למשל:

#1) חיתולים ומגבונים – שעלולים להתנפח וממש לחסום פיזית את הצנרת.

#2) אוכל שומני ושמן לבישול – שלא מייצרים חסימה מיידית, אבל עם הזמן מצטברים סביב הקוטר הפנימי של הצינור ומצרים אותו.

#3) אשפה שמייצרת נזקים לצנרת – השלכת פסולת מסויימת עלולה לגרום לנזקים בצינורות ולסדקים, שהופכים עם הזמן לשברים שמהם יכולה להיגרם נזילה וזליגה של מי ביוב החוצה.

שאיבה של שוחת הביוב על בסיס קבוע יכולה לפתוח את הסתימות הקיימות בצנרת וגם למנוע את החמרתן של חסימות שרק התחילו להיווצר.

בנוסף, ניתן לנקות אותה באמצעות שטיפה בלחץ מים גבוה, כדי לשחרר כל חסימה שעוד נותרה ושמפריעה בדרך, לסלק את הפסולת שנותרה בשוחה ובצנרת בצורה יסודית ולאפשר לה להמשיך להזרים את מי הביוב בצורה תקינה.

 

תכנון שוחות ביוב

התקנה של שוחת ביוב צריכה להיות בהתאם לתקן, על מנת לאפשר למערכת הביוב לפעול בצורה זורמת ומבלי לגרום לבריכת הביוב לקרוס. מי השופכין הם סכנה תברואתית של ממש, לכן ישנו הכרח לוודא כי זו שמותקנת אכן תעמוד בעומס המוטל עליה באופן יום-יומי.

תקן שוחת ביוב שם דגש בעיקר על היחס הנכון בין גובה השוחה לבין הקוטר שלה. בעת שרטוט שוחת ביוב עוד לפני שלב ההתקנה – חשוב להתייחס כאמור אל קוטר, עומק וגם אל גובה שוחות ביוב שעתידות להיכנס לבורות שנחפרו, לעומק הבור שבו הן יותקנו, לעומס שהן יצטרכו לשאת באופן קבוע ולסביבה הפיזית. ראו גם: הגבהת שוחת ביוב.

רק אנשי מקצוע מיומנים יוכלו לאשר עבודות כאלה שיעמדו בתקן, בין אם מדובר על התקנת שוחת ביוב למרתף של בית פרטי או בבריכת ביוב גדולת ממדים שמיועדת למערכת ביוב ציבורית.

 

תיקון שוחות ביוב – תקלות נפוצות והפתרונות המתאימים

ככל שחולף הזמן, גם שוחות ביוב חזקות ועמידות יכולות להינזק, בין אם בגלל בעיות ביוב שלא טופלו בזמן

תיקון של שוחות ביוב העשויות מבטון, יכלול במקרים רבים יציקה חדשה של בטון במקומות שבהם יש צורך לחזק את דפנות השוחה ולאפשר לה להמשיך "לשאת בנטל" ולתפקד בצורה טובה. איטום שוחת ביוב באופן הזה, יכול לתת מענה שיאפשר לה המשך תפקוד מצוין לשנים רבות נוספות.

בכל מקרה, על מנת להצליח לבדוק בצורה האופטימלית מה מצבה של השוחה והאם חידוש שוחת ביוב הוא הדבר הנכון לעשות, יש לשאוב את המים שבתוכה ולנקות אותה ביסודיות.

במקרים מסוימים כדאי יהיה להיעזר בצילום של הביוב, שנעשה על ידי מצלמה המוחדרת פנימה לצנרת עצמה ושמאפשרת גישה ותיעוד של המערכת מבפנים. צילום כזה יכול להגיע לא רק לתוככי השוחה, אלא ממש לעומק הצנרת, דבר שמאפשר לאנשי המקצוע לאתר נזקים שנמצאים עמוק בתוך קווי הביוב ושייתכן שהם המקור לבעיות שונות שחזרו שוב ושוב באותה מערכת הביוב.

 

החלפת שוחת ביוב

שוחות ביוב ישנות מאוד, או כאלה שניזוקו במיוחד – לא תמיד יהיו ניתנות לתיקון ואז לא יהיה מנוס מלהחליף אותן. במידה ואכן הוחלט שצריך להתקין חדשה, כמובן שצריך להוציא את הקודמת וכאן צריכה להתקבל החלטה נוספת בנוגע לאופן שבו יוציאו אותה החוצה.

שוחות ביוב שעשויות מפלסטיק הן קלות יותר, כאמור, לכן לרוב לא תהיה בעיה להוציא אותן בשלמותן לאחר ריקון של כל התכולה שלהן. לעומתן, שוחות מבטון ייתכן שיישברו במהלך השנים ולכן, למען הבטיחות, יהיה צורך להוציא אותן חלק אחרי חלק ורק אז להתקין את החדשה.

 

מחיר שוחות ביוב – כמה עולה?

"כמה עולה להחליף שוחת ביוב או לתקן את הקיימת" היא שאלה שיש לה מספר תשובות אפשריות, זאת כי לפעמים נדמה שחובה להחליף אותה, בעוד שבפועל ייתכן שאיטום מחדש או תיקון שלה, יעשו את העבודה.

עלות שוחת ביוב והמחיר של תיקון אחת כזאת עשוי להשתנות בהתאם לנזקים נוספים שיהיה צורך לטפל בהם ושלפעמים מתגלים רק בהגעה של אנשי המקצוע לשטח עצמו.

הצעת המחיר הראשונית שאנחנו בביובית אלפא ניתן לכם, תהיה לאחר בדיקה שלנו ואחרי שנראה בדיוק מה כדאי לעשות עם השחה התקולה.

בנוגע להתקנת חדשה, המחיר יהיה תלוי בסוג השוחה – האם היא קטנה או גדולה, מהו חומר הגלם ממנו היא עשויה וכן מורכבות ההתקנה עצמה.

השירות מחירון מומלץ
מחיר שאיבת מים מבריכת ביוב עד 4 קוב החל מ- 650 ₪
עלות ניקוי שוחת ביוב בגינה בלחץ מים גבוה החל מ- 750 ₪
מחיר איתור תקלות בשוחת ביוב עם מצלמה החל מ- 790 ₪
עלות ניקוי שוחה החל מ- 500 ₪
עלות תיקון צנרת ללא הרס החל מ- 1800 ₪
עלות החלפת בריכת ביוב למרתף החל מ- 2500 ₪

התקנת או החלפת שוחות ביוב בפריסה ארצית – ביובית אלפא!

אנחנו בביובית אלפא מתקינים שוחות ביוב מכל הסוגים, הן למגזר הפרטי והן למגזר העסקי והציבורי.

אנחנו מקפידים על עמידה בתקנים ועל תכנון מקדים מקצועי ויסודי, בהתאם לצורך של הלקוח ולנתוני השטח שבו תותקן השוחה.

התקשרו עוד היום לקבלת הצעת מחיר להתקנה, החלפה או תיקון של שוחות ביוב ולמגוון שירותי ביובית נוספים, בפריסה ארצית.

 

לקריאה נוספת: החלפת קווי ביוב