שאיבת ביוב מאפשרת את ריקון המים, השפכים והפסולת מתוך צנרת הביוב, על מנת שניתן יהיה לאתר תקלות בתוך הצנרת, לתקן את הנזקים ולאפשר זרימה מחודשת של השפכים ופעילות תקינה של המערכת.

שאיבות של ביוב ובורות ספיגה, הן שירותים שנדרשים הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי, משמע שאת מערכת השאיבה ניתן להזמין גם במקרה של בעיות ביוב בעסק וגם כשיש צורך בניקוי בורות ביוב ברחוב.

הפעולה היעילה הזו מתבצעת באמצעות ביובית, שהיא משאית שבתוכה נמצאים כל האביזרים והמכשור, הנדרשים לשימושם של אנשי המקצוע שמבצעים את השאיבה בפועל.

 

שאיבת ביוב במחירים ללא תחרות (בכל הארץ)!

✔️ שאיבות ביוב בבורות ספיגה ובמערכות ביוב מורכבות

✔️ זמינות 24 שעות, שירות מקצועי, מחירים מעולים

✔️ שאיבה בחניון, מקלט, מרתף, בורות, משאבות 

✔️ שאיבת ביוב והצפות במקצועיות!

✔️ שירותי שאיבת ביוב, שפכים, מים…

✔️ לייעוץ והצעת מחיר, התקשרו >>

טלפון שלנו: 055-9703793

 

שאיבת ביוב
שאיבת ביוב בכל הארץ – ביובית אלפא

 

 

שאיבות ביוב – תשובות לשאלות נפוצות

השאלה התשובה
כמה זמן לוקח לשאוב תכולת ביוב העבודה צפויה להימשך בין 30 ל-90 דקות בהתאם למצב בשטח
איך מתבצעת העבודה ביובית עם צינור מיוחד תשאב את תוכן ותכולת הביוב
טווח מחירים משוער 600-1200 ₪
מקומות נפוצים לשאיבה הצפה בחצר או בגינה, שאיבה בחניון, במרתף, במקלט, משאבה טבולה, בורות שומן וספיגה
האם ניתן לבצע זאת לבד באופן עצמאי רק עם יש ברשותכם ציוד מתאים ואתם יודעים מה אתם עושים

 

למה צריך לשאוב את הביוב?

שאיבות ביוב מסייעות לשמירה על תקינות תשתית הביוב, כיוון שהן מהוות את החלק הראשון מתוך תהליך הניקוי השלם, הכולל מספר פעולות וביניהן:

✔️ פתיחת סתימות בביוב

✔️ שאיבת הצפות

✔️ צילום של קווי ביוב

✔️ הסרת שורשים בביוב

לא תמיד יש צורך לבצע את כל סוגי פעולות הניקוי, לכן התהליך של שאיבת הביוב מתבצע בהתאם לנדרש בסיטואציה עצמה ולמצב הקיים באותו בור ביוב, או בתוך הצנרת.

 

שאיבת ביוב – איך זה מתבצע בפועל?

שאיבת ביוב שומרת על תשתיות ביוב תקינות לרווחת התושבים והיא מתבצעת על ידי משאית שאיבה ייחודית, הנקראת ביובית. המטרה הסופית של הפעולה, היא לנקות את הביוב מפסולת ולאפשר זרימה מיטבית של מי השפכים.

את תהליך השאיבה ניתן לחלק לשני חלקים עיקריים:

#1 משאית הביוב מכילה צינור ששואב את הפסולת שהצטברה בבור הביוב ובצינורות, כאשר המטרה היא לסלק כמה שיותר "הפרעות", לפני שעוברים לשלב פתיחת הסתימה.  הפסולת שנשאבה עוברת למיכל המצוי בתוך המשאית עצמה, שנקרא גם תא שאיבה לביוב.

#2 בשלב השני של התהליך, ניתן להפעיל לחץ מים גבוה לצורך שטיפת קווי הביוב ובכך לפנות את המערכת, מבפנים ובצורה יסודית, מכל הפסולת שלא נשאבה עדיין ושמפריעה לזרימת השפכים התקינה.

#3 בסוף התהליך כולו, תועבר הפסולת שהצטברה במיכל של הביובית לאתר פסולת ייעודי. המטרה בפעולה זו היא לשמור על בריאות הציבור ועל איכות הסביבה, בעזרת הרחקת המוצקים והמשקעים המזהמים רחוק מאזורי יישוב.

 

שאיבות ביוב עם ביובית אלפא
שאיבות ביוב עם ביובית אלפא

 

משאית שאיבת ביוב – מתי כדאי להזמין את השירות?

מערכת ביוב תקינה המצויה בשכונת מגורים עירונית, לדוגמה, אמורה להצליח לנתב את השפכים מן הבתים בצורה זורמת – ובכך למנוע הצטברות של משקעים בבורות הביוב עצמם ובתוך הצינורות המנתבים אותם הלאה. בשל מאפייני החיים המודרניים והשימוש הרב בחומרים שומניים, בין אם לבישול או לניקיון, נוצרות מעת לעת סתימות וחסימות בתוך המערכת המורכבת הזו.

שאיבת בורות ביוב מסייעת לשמור על תקינות התשתיות ולכן מומלץ להזמין אותה בשני המצבים הבאים:

✔️ פתיחת סתימות במקרי קצה כאשר יש מצב אקוטי של סתימה במערכת הביוב, השפכים והלכלוך לא יועברו אל מערכת הביוב הראשית בצורה מלאה ותקינה. כאשר בבור הביוב מצטברים חומרים לאורך זמן שמונעים את הזרימה, החיידקים והבקטריות מתרבים ונוצרת בעייה תברואתית. פתיחת הסתימה וניקוי הצינורות, יאפשרו לפתור את הבעיה הקיימת.

✔️ שאיבת ביוב שגרתיתלא צריך להמתין להיווצרות סתימות ובמקומות מסויימים חובה לשאוב את הביוב על בסיס קבוע, אחת לזמן מה. דוגמה לכך היא בורות ביוב עמוקים שאינם מחוברים למערכת הביוב ומכאן שהשפכים שבהם אינם מגיעים אליה באופן שוטף. שאיבת בורות ספיגה מסוג זה, תאפשר את ריקונם ותמנע סכנה תברואתית.

בכל מקרה של ספק, מוטב להתייעץ עם אנשי מקצוע וייתכן שהטיפול הנכון בזמן הנכון – הוא זה שיעצור החמרה של בעיה קיימת, או שייתכן ואפילו ימנע התפתחות של בעיית ביוב שעתידה הייתה להיווצר.

 

בסרטון: שאיבת ביוב על ידי צוות ביובית אלפא

 

שאיבות ביוב עם ביובית – שמירה על התוצאות

אם בור הביוב נשאב על ידי משאית ביובית בפעולה יעילה ומקצועית, מטרת התושבים באופן טבעי היא לשמר את התוצאות לתקופה ארוכה ולחסוך מעצמם את אי הנעימות שבמערכת ביוב מוצפת וחסומה. באמצעות התנהלות נבונה בחיי היום יום, ניתן להימנע במקרים רבים מהמצב שבו נוצרות סתימות בביוב ולשמר את הניקיון של תשתית הביוב.

#1 להימנע מזריקת מגבונים לאסלה  מתברר, שפעולה זו נפוצה ביותר והנזקים שהיא מייצרת הם אדירים. מגבונים, חיתולים משומשים, מגבות נייר ומוצרי היגיינה אחרים מוצאים את דרכם לאסלה במקום לפח. התוצאה היא, במקרה ה"טוב", סתימה קלה שאפשר לפתור עם פומפה. במקרה הרע, הנזק לא יבוא לידי ביטוי באופן מיידי, אך הלכלוך יצטבר ויהפוך לבעיה שרק שירותי ביובית יפתרו.

#2 להימנע מזריקת פסולת מטבח לכיור שימוש בשמן בחיי היום יום, לטיגון ולבישול, חייב להיעשות תוך הקפדה על השלכת הפסולת השומנית לפח. גם פסולת שומנית אחרת כמו שאריות מזון שנותרו במחבת, או לכלוך מסוג אחר שאיננו נוזל סטנדרטי – ייתכן ש"יעבור" בפתח הכיור, אך ייצור משקעים בתחתיתו. אותם המשקעים הופכים לתושבת חיידקים וגם אם הם עוברים הלאה לצינורות הביוב, הם עלולים לחסום אותם עם הזמן.

הקפדה על זריקת פסולת לפח ושימוש מושכל בכלים הסניטריים, תאפשר שמירה על תקינות מערכת הביוב לחודשים רבים ואפילו לשנים.

 

שאיבות ביוב עם ביובית
שאיבות ביוב עם ביובית

 

אילו אירועי טבע יצריכו שירותי ביובית לשאיבות ביוב?

הקפדה וזהירות בכל הקשור לשימוש בתשתית הביוב ובכלים סניטריים כמו כיורים, אמבטיות ואסלות, תמנע חלק ניכר מן הבעיות השכיחות ביותר.

עם זאת, לא ניתן לשלוט על כל מחוללי הסתימות בתשתיות הביוב ולכן פתיחת סתימה בביוב בסיוע משאית ביובית ייתכן שתידרש, כאשר יתרחשו אירועים טבעיים כמו צמיחת שורשים בתוך הביוב, סחף של חול ובוץ לאחר עונת החורף, או במקרים שבהם מלכתחילה המערכת כולה הותקנה בצורה לא מקצועית.

אם חסימת צינורות הביוב והצטברות הלכלוך והשמנים בבור הביוב, נוצרה מסיבות שאינן תלויות באדם, כדאי לדעת כי ישנם פתרונות אפקטיביים שיחזירו את מערכת הביוב לפעולה בתוך זמן קצר יחסית:

✔️ שאיבת הצפות ביוב בשל היסחפות חול  כניסה של כמויות חול ובוץ אל תוך מערכות הביוב לא ניתנת לשליטה, אך היא עלולה להתרחש – במיוחד בעונה הגשומה והסוערת בשנה. שאיבת של בוב ביוב או צינורות ביוב שהוצפו באדמה או חול, תשיב את המצב לקדמותו.

✔️ ניקוי של שורשים בביוב חברת שאיבת ביוב יכולה לטפל גם במקרים שבהם צמחו שורשי עץ עבים בתוך הצינורות עצמם. זוהי תופעה ידועה ובעייתית שעלולה לגרום לסדקים ו"פיצוצים" בצינורות, אך היא ניתן לתיקון על ידי הסרת השורשים – ובסוף התהליך השפכים ישובו לזרום באופן תקין.

במקרה שפעולת מערכת הביוב כבר ניזוקה קשות, מוטב להזמין שירותי ביובית לשחרור סתימות, כאשר אנשי המקצוע המיומנים יוכלו להתאים את הפעולה המדויקת שתאפשר את השבת הפעולה התקינה של הביוב.

 

מחיר שאיבת ביוב – כמה עולה?

המחיר של שאיבות ביוב ומים באמצעות ביובית יכול להשתנות בהתאם למורכבות הפעולה הנדרשת וכן המועד שאליו הוזמן השירות עצמו. ניתן להזמין שאיבות ביוב 24 שעות אך ייתכנו "חלונות זמן" שבהם השירות יהיה יקר יותר.

שאיבת ביוב מחיר לפי שירות מחירון מומלץ לשאיבות ביוב
מחיר שאיבת מים מהביוב החל מ – 550 ₪
עלות שאיבת הצפה בבית החל מ – 550 ₪
מחיר שאיבת בורות ביוב החל מ – 600 ₪
שאיבת הצפות מחיר עד 10 קוב 890-2100 ₪
כמה עולה שאיבה של ביוב עם משאבה טבולה החל מ – 1200 ₪
שאיבה של בור שומן / ספיגה מחיר החל מ – 650 ₪
עלות פתיחת סתימה לאחר שאיבת ביוב סטנדרטית החל מ – 620 ₪
מחיר הסרת שורשים בביוב אחרי שאיבת הביוב החל מ – 750 ₪

הנגישות של המשאית למקום עצמו, יכולה גם היא להשפיע על העלויות: מערכת שאיבת ביוב צריכה להגיע לתוככי תשתית הביוב, לכן לביצוע הפעולה ללא הפרעות יש חשיבות גבוהה.

מחיר שאיבת בור ביוב שסביבתו הפיזית פנויה יחסית, ייתכן שיהיה נמוך יותר בהשוואה לשירות שאיבת שומן ביוב בתוך בור ספיגה, שמצוי בשטח שלא מאפשר למשאית לחנות קרוב ומצריך עבודה מאתגרת הרבה יותר.

מכיוון שיש מספר סוגים של שאיבת ביוב מחיר כל עבודה צפוי להשתנות בהתאם למאפייניה הספציפיים. מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת הצעת מחיר משתלמת.

 

שאיבת ביוב עם ביובית
שאיבת ביוב עם ביובית במקצועיות

 

האם שאיבת בורות ביוב יעילה לטווח ארוך?

פעולה השאיבה של בורות הביוב המחוברים למערכת ביוב, פותרת בעיה קיימת ויכולה, לכל הפחות, לדחות את הצורך בשאיבת הבור הספציפי שבוצעה בו השאיבה – זאת במידה שלא מדובר בבור ספיגה או שירותים כימיים, המצריכים בכל מקרה שירות קבוע של ביובית.

עם זאת, למרות יעילות השאיבה וגם כאשר היא מבוצעת בצורה יסודית ומבלי להותיר כל משקעים בחלק הפנימי של צינורות הביוב ובביוב עצמו – חשוב לזכור כי רק התנהלות נכונה של התושבים תוכל למנוע, לפחות בחלק מן המקרים, את הסתימות בבורות הביוב העירוניים.

 

שואבים ביוב בפריסה רחבה

הצוותים המקצועיים של ביובית אלפא יגיעו לכל אזור בארץ במינימום של זמן, יבצעו שאיבת ביוב יסודית ויאתרו את התקלה בתוך זמן קצר – כשבסופו של התהליך המערכת תשוב לעבוד כראוי ואפשר יהיה לחזור לשגרה.

  • שאיבת ביוב בתל אביב ואזור המרכז – כולל ראשון לציון, פתח תקווה, רמת גן, גבעתיים רחובות, קריית אונו, לוד, רמלה, בת ים, הרצליה, ראש העין וכד'.
  • שאיבות ביוב באזור השרון – מגיעים לכפר סבא, רעננה, רמת השרון, הוד השרון, נתניה, כפר יונה, מושבי השרון והקיבוצים ועוד.
  • אזור ירושלים – מגיעים לעיר הבירה והסביבה, ביתר עילית, אלעד, מודיעין, בית שמש, מעלה אדומים.
  • שאיבת ביוב בבאר שבע ואזור הדרום – מגיעים לשאוב באשדוד, אשקלון, קרית מלאכי, קרית גת, דימונה, שדרות, נתיבות וכמובן גם למושבי הדרום, הקיבוצים באזור הערבה ועוטף עזה.
  • שאיבת ביוב בצפון – זמינים גם בערי ויישובי הצפון – אזור חיפה והקריות, נהריה, יקנעם, טבריה, צפת, עכו, כרמיאל ויישובים נוספים.

 

ממליצים עלינו

Yair Divinsky
Yair Divinsky
13/08/2023
ביובית אלפא אלופים!! הגיעו אלינו בזמן ומהר לטפל בבריכת ביוב שנסתמה בבניין במקצועיות
bel g
bel g
02/07/2023
שירות יוצא מן הכלל! כבר משיחת הטלפון הראשונית הורגש שמדובר במקצוענים אמיתיים! הגיעו ממש מהר ואבחנו תוך רגע את הבעיה, עבדו בזריזות, היו ממש אדיבים ושירותיים וגבו מחיר הוגן לחלוטין, יצאנו ממש מרוצים ממליצים מאוד!
קרן בירן
קרן בירן
21/06/2023
קודם כל אציין שהגיעו במהירות מדהימה! ממש מעכשיו לעכשיו!! הצפה מטורפת בחניון של הבלוק שלי, שממש עצרה לכל השכנים את היום שלהם ואף אחד לא יכול היה להזיז את הרכב, הגיעו אנשי מקצוע מעולים שטיפלו בעניין צ'יק צ'אק ושאבו את כל המים!! ממש אחלה שירות ובנוסף להכל גם חבר'ה נחמדים ממש