צמיחת שורשים בביוב נחשבת לאחד הגורמים הנפוצים ביותר לסתימות בביוב, אך חשוב להתמודד איתה בדרך המתאימה. אנחנו בביובית אלפא מקפידים על שימוש במכשור מתקדם להסרת שורשים בביוב – מטפלים במקצועיות בבעיה ומסירים אותה מן השורש!

איך פותחים סתימת שורשים בביוב ולמה חשוב להסיר אותם? אילו שיטות וחומרים קוטלים אותם ומסייע לפתיחת הסתימה ולמה כדאי לכם לפנות דווקא אלינו כדי להיפטר מהשורשים במערכת הביוב שלכם? כל זאת במאמר שלפניכם.

 

פתיחת סתימות שורשים בביוב מחיר ללא תחרות! (כל הארץ)

✔️ ניקוי ופתיחת סתימות ביוב הנגרמות מצמיחת שורשים בצנרת

✔️ חיתוך שורשי פיקוס בביוב וכל סוגי השורשים בתוך קווי הביוב

✔️ שיטות וחומרים ייעודיים – נפטרים מהשורשים בביוב!

✔️ הסרת שורשים מהביוב עם מכשור מתקדם ללא הרס

✔️ פתיחת סתימות שורשים במחירים נוחים!

✔️ להצעת מחיר אטרקטיבית >>

צרו קשר בטלפון: 055-9703793

 

ניקוי שורשים בביוב
חיתוך, ניקוי, הסרת שורשים בביוב – טיפול בכל סוגי השורשים בצנרת הביוב

 

 

סתימות שורשים – תשובות לשאלות נפוצות

השאלה התשובה
כמה זמן לוקח לפתוח סתימת שורשים בביוב העבודה צפויה להימשך בין 60 ל-120 דקות בהתאם לחומרת המצב
איך מתבצעת העבודה פתיחת סתימות שורשים בביוב מתבצעת באמצעות דיזה (צינור לחיתוך והוצאת שורשים מעומק הביוב) או מכרסמת שורשים ושימוש בצינור מים בלחץ גבוה לשטיפת הקו
טווח מחירים לעבודה 600-1800 ₪, העלות תשתנה בהתאם להיקף העבודה הנדרשת
הסיבות להיווצרות סתימה כזו שורשי עצים שצומחים וגדלים בביוב על פני זמן ויוצרים חסימה של הקו
האם ניתן לבצע זאת לבד באופן עצמאי טיפול בשורשי ביוב ידרוש ברוב המקרים ציוד מתקדם שיש רק לגורם מקצועי. ניקוי שורשים בביוב באמצעות קוטל שורשים או חומר כלשהו עשוי לעבוד במקרים קלים בלבד

שורשים בביוב – ממה נגרמת התופעה?

עצים משרישים אל תוך מקורות מים, כיוון שהשורש "יונק" את המים על מנת להזין את העץ. עצים שגדלים בקרבת מקורות מים, סביר שיצמיחו ויפתחו את שורשיהם אל תוך מקור המים.

למעשה, עץ ששורשיו חודרים אל תוך צנרת הביוב "נהנה" משני יתרונות בו זמנית:

✔️ לחות ומים תמידיים – צמיחת שורשים בביוב מאפשרת לעץ לינוק מים ללא הגבלה, גם בעונה החמה.

✔️ דשן – בתוך צנרת הביוב מצטברת, אמנם, פסולת – אך חלק גדול ממנה היא אורגנית ויכולה לשמש מזון איכותי עבור העץ. כאשר השורשים נכנסים לקווי הביוב, הם מקבלים את ההזנה הדרושה להם.

 

ניקוי שורשים בביוב
ניקוי שורשים בביוב במקצועיות

 

סתימת שורשים – הנזק שנגרם

סתימת שורשים היא אחת מהבעיות הנפוצות ביותר במערכות ביוב וגם בבורות ספיגה, אך בעוד שסתימה בבור ספיגה, בדרך כלל, בשל הצטברות פסולת – סתימות בתוך קווי ביוב עלולות להיווצר בשל גורמים רבים, למשל בעיות וסדקים בצנרת, הצטברות שומנים בצינורות הביוב שחוסמים את מעבר המים והשפכים ועוד, ביניהם גם צמיחה של שורשי עצים בביוב.

ניתן להבין כי להתנהלות של בני אדם עם מערכות הביוב שמשמשות אותם, ישנה השפעה מכרעת בנוגע לתקינות העבודה של הביוב והיכולת שלו להזרים את השפכים בצורה טובה מספיק, למניעת הצפות ולניהול שגרה רגילה.

עם זאת, שורשים שצומחים בתוך הביוב הם מצב שבני האדם לא גורמים לו, אלא הטבע: השורש של העץ תמיד יחפש את מקור המים הקרוב, מה שאומר שיש להם יכולת לזהות היכן קיימים מקווי מים ובהתאם לכך להתפתח ולגדול.

מערכות ביוב מסועפות שהצינורות שלהן מגיעים לאזורים שבהם גדלים עצים, נחשבות ל"מועדות לפורענות" בכל הקשור לחדירת שורשים לביוב. שורשי העץ "ירצו" להגיע אל תוך הצנרת כדי להגיע אל המים וכדרך הטבע הם, כמובן, ימשיכו לצמוח עוד ועוד.

המשמעות היא שאלה שצומחים בתוך הצנרת, מקטינים משמעותית את היכולת של מי השופכין לעבור דרכה.

גם קווי ביוב נקיים יחסית, שאין בהם הרבה פסולת ולא מצטברים בהם שומנים רבים, עלולים להיחסם באופן חלקי או מלא על ידי שורשי עץ שגדלו פרא בתוכם, לכן טיפול נגד שורשים בביוב חייב להיעשות תוך שימת דגש על יתר הבעיות שקיימות בצנרת.

 

סתימת שורשים בביוב
סתימת שורשים בביוב – שחרור

 

נזקים נוספים שנגרמים בשל צמיחת שורשי עץ בביוב

היווצרות שורשים בביוב מתרחשת, אמנם, בצורה איטית ולכן חסימת הביוב נוצרת לאט לאט ומתגלה בדרך כלל רק כאשר השורש חדר כבר למעמקי הצנרת ויצר סתימה.

עם זאת, שורשי עצים הם מלאי עוצמה והנזק שהם גורמים לו, עלול לבוא לידי ביטוי לא רק בעצם חסימת קווי הביוב אליהם חדרו, אלא גם ביצירת הרס ממשי לצינורות.

סדקים ושברים יכולים לגרום לנזילה ש"תמשוך" את שורש העץ לגדול אל תוך אותו הסדק, להרחיב ולגרום להחמרתו – ובמקרים של עצים חזקים במיוחד כדוגמת פיקוס, גם צמיחה סטנדרטית של עץ אל תוך פתח רגיל של צינור, עשויה להתרחש בצורה נרחבת כל כך עד שהשורש עצמו ייצור את הנזק וישבור את הצנרת.

 

איך מאבחנים בעיה של שורשים בתוך הביוב שצריך להסיר?

כמו רוב הבעיות בביוב, גם במקרה של שורשי עץ שצמחו בתוך הצנרת – קשה להבחין בנזק בשלב הראשוני שבו הוא נוצר. מסיבה זו, רק כאשר הסתימה בקווי הביוב גורמת להצטברות פסולת ולהצפה או נזילה, רק אז אנשים ישימו לב.

ריח רע שעולה מהביוב יעיד על כך שהזרימה של מי השופכין לא מתרחשת בצורה תקינה וכמובן הצפה, או נזילה כאמור, יבשרו על בעיה.

עם זאת, האבחון המלא של חומרת הנזק, תתאפשר רק בשימוש במכשור המתאים, לכן צילום קווי ביוב הוא שלב הכרחי, על מנת להצליח במשימת חיסול השורשים בביוב באופן מלא. צילום ביוב יאפשר מבט מעמיק אל תוככי המערכת וייתן את כל האינפורמציה הדרושה לאנשי המקצוע.

חשוב להבין: כרסום שורשים בביוב (עם מכרסמת או דיזה) רק באופן חלקי, לא יעזור לפתיחת הסתימה, לכן השימוש במצלמת עומק המאפשרת חדירת אל מעמקי הצנרת, תיתן את המידע הרלוונטי בנוגע לעומק שאליו הם חדרו ובכך תסייע לאנשי המקצוע להחליט באילו אמצעים להשתמש, כדי להיפטר באופן מוחלט מהבעיה ולמנוע צמיחה מחודשת שלהם, בחזרה אל אותו המקום בדיוק.

 

שורשים בביוב
שורשים של עץ הגדלים בסמוך לפתח צינור ביוב

 

איך להיפטר משורשים בביוב – שלב אחר שלב

פתיחת סתימות שורשים היא משימה לבעל מקצוע מנוסה. את השלב של איתור מקור הנזילה בקווי הביוב, באמצעות צילום קווי ביוב, תקדים שאיבה של המים מהביוב על מנת לאפשר למצלמה להיכנס בצורה טובה. אלמלא יתבצע השלב השני, הפתרון שיינתן יהיה חלקי בלבד, שכן שאיבת המים אמנם תמגר את ההצפה, אך לא תשמיד את השורשים ומכאן שהבעיה תחזור על עצמה.

מסיבה זו, חשוב לפעול כדי להשמיד באופן מוחלט את השורשים ועושים זאת בכמה שלבים:

#1 שואבים את המים מהביוב – כדי לאפשר למצלמה להיכנס למעמקי הצנרת.

#2 מצלמים את הצנרת מבפנים – על מנת לאמוד את חומרת הבעיה ולראות עד לאן הם מגיעים.

#3 חותכים את השורשים שצמחו – ובכך מפנים מקום למי השופכין לעבור בצינורות בקלות.

#4 שוטפים את הצנרתשטיפת ביוב בלחץ מים גבוה, תאפשר את סילוק הפסולת שהצטברה כתוצאה מחיתוך השורשים וכן תסלק את הפסולת הנוספת הקיימת, שמצרה את דפנות הצנרת מבפנים.

#5 מונעים צמיחה מחודשת בעזרת קוטל שורשים בביוב – גם שורש שנקטם, ימשיך לצמוח כל עוד הוא חי ויגדל לכיוון מקור המים. הכנסת חומר שהורג שורשים בביוב, תמנע את המשך הצמיחה של השורש אל תוך צנרת הביוב.

בהתאם למצבה של מערכת הביוב בעקבות הנזקים שנגרמו, ניתן יהיה להחליט מה לעשות לאחר שהשורשים הוסרו.

סתימת שורשים בביוב - טיפול
איך לטפל בסתימת שורשים בביוב – ביובית אלפא

 

בסרטון – השמדת שורשים בביוב על ידי הצוות שלנו

 

צנרת הרוסה לאחר צמיחת שורשים בביוב – מה עושים?

חדירת שורשים לביוב היא בעיה נפוצה מאוד, אבל יש לה טווח רחב של חומרה ומכאן שלא בכל המקרים הצנרת תיהרס בגללם, משמע שבמצבים מסוימים ניתן יהיה בהחלט להסתפק בניקוי קווי הביוב לאחר הטיפול עצמו וזה יהיה אפקטיבי לשנים רבות קדימה.

עם זאת, כאשר השורש צמח בעומק הצנרת ויצר סדק או שבר, במיוחד אם מדובר במערכת ביוב ותיקה שממילא התרחש בה בלאי טבעי עם הזמן, יש לבחור בין שתי האופציות האפשריות לפתרון ארוך טווח:

✔️ שיקום ותיקון של הצנרת הקיימת – ניתן לתקן צינורות של ביוב שנסדקו, בעיקר כאשר הנזק הוא מצומצם יחסית והצינורות עצמם במצב טוב. שיקום שכזה יהיה יקר אבל יצריך הרבה פחות משאבים וכסף, בהשוואה להחלפה של כל התשתית.

✔️ החלפה של כל הצנרת – אם קווי הביוב ישנים מאוד והצינורות אינם ברי-שיקום, לא תהיה ברירה אלא להחליף אותם. פעולה זו היא מורכבת אבל יש בה יתרון ממשי, בכך שבסופו של התהליך תישאר במקום תשתית ביוב חדשה ותקינה, שתבטיח את זרימת השפכים בצורה תקינה לזמן רב.

שתי האופציות הן יעילות, אך יש הבדל משמעותי ביניהן הן בהיבט הכלכלי והן בהיבט של ההשפעה על הסביבה, בעיקר אי הנוחות הנגרמת לתושבים בתהליכים של החלפת צנרת ביוב. יש לזכור, כי למרות שהתהליך איננו פשוט, בסופו של דבר המטרה היא להשיג מענה ארוך טווח שימנע את חזרתן של בעיות הביוב הללו לשנים רבות.

 

האם ניתן למנוע חדירת שורשים לביוב?

קשה להתמודד עם איתני הטבע, אבל דווקא את הבעיה של חדירת שורשים לביוב אפשר ורצוי למנוע, עד כמה שניתן. אפשר לעשות זאת בכמה דרכים:

#1 הימנעות משתילת עצים בקרבת קווי ביוב – עד כמה שניתן, מוטב שלא לנטוע עצים וצמחיה בקרבת קווי ביוב. גם צמחים קטנים ולא רק עצים, מסוגלים להשריש בתוך הביוב. זה קורה, אמנם, כשישנו כבר סדק קיים בצנרת, אך גם מקרים כאלה מוטב למנוע על מנת שלא לעודד גדילה של צמחיה בתוככי הביוב.

#2 שימת לב בנוגע לעצים עם שורשים ארוכים וחזקים במיוחד – ישנם צמחים ועצים מסוימים, שיש להם נטייה להצמיח שורשים ארוכים ולהגיע למקורות מים המרוחקים מים. דוגמה טובה לכך הוא עץ הפיקוס, שמסוגל להכות שורשים לאורך מטרים רבים ומכאן שהחדירה שלהם לצנרת, כמעט תמיד תחולל נזק ממשי. הימנעות משתילת עצי פיקוס ודומיו בקרבת פתחי ביוב, חשובה במיוחד.

#3 מיגור הבעיה בצורה יסודית – כאשר נוצרת הצפה בביוב, כדאי לבחון לעומק מדוע היא נוצרה ולא להסתפק בשאיבת המים בלבד. רק בדיקה מעמיקה, תאפשר את גילוי הגורם האמיתי שלה וכאשר מדובר בשורשים בביוב, יש לטפל בבעיה בדרכים היעילות שיפיקו פתרון לטווח רחוק ולא יהוו מעין "פלסטר" בלבד, אחרת התקלה עלולה לחזור והבעיה בצנרת רק תלך ותחמיר.

 

פתיחת סתימת שורשים בביוב
שורשים בביוב – פתיחת סתימה

 

מחיר טיפול בשורשים בביוב – כמה עולה ניקוי שורשים?

תקלות בצנרת הביוב יכולות לנבוע מגורמים שונים ושכיח שיהיו מספר בעיות באותו קוו ביוב, מלבד צמיחת שורשים בתוך הצנרת. טווח המחירים של טיפול בקווי ביוב שצמחו בהם שורשים, ינוע בהתאם לחומרת הבעיה והמשאבים שיהיה צורך להשתמש בהם, על מנת לטפל בה.

כאשר צנרת הביוב חדשה יחסית ומה שצמח בתוכה מהווה את הגורם היחידי לסתימה בביוב, המחיר יהיה נמוך יותר לעומת הטיפול בצנרת בלויה, שמלבד פתיחת הסתימה שבה יהיה צורך גם בביצוע שיקום או אפילו החלפה של המערכת כולה.

כדאי לפנות אך ורק לאנשי מקצוע מיומנים שיוכלו להעניק את הטיפול המיטבי ובעיקר המותאם לצרכי מערכת הביוב הספציפית, וכך עלות הסרת שורשים בביוב תהיה הוגנת והשירותים שייכללו בה יתנו מענה מדויק ונכון.

להלן דוגמה למספר שירותים של ביובית אלפא:

מחיר לפי סוג שירות מחירון מומלץ
מחיר שאיבת מים לפני חיתוך שורשים בביוב החל מ- 600 ₪
מחיר שטיפת קווי ביוב – משתנה בהתאם לכמות הקווים החל מ-700 ₪
עלות חיתוך שורשי ביוב לפתיחת הסתימה בקו החל מ- 790 ₪
מחיר ניקוי שורשים במערכת הביוב / פתיחת סתימת שורשים החל מ- 790 ₪
עלות צילום קווי ביוב 800-1690 ₪

ביובית אלפא – הסרת שורשים שסתמו את הביוב

השירותים השונים שאנחנו מעניקים בביובית אלפא, מאפשרים ללקוחות לקבל מעטפת שלמה של פתרונות לכל הבעיות הקשורות בביוב. המטרה שלנו היא לאפשר לכם לחזור לשגרת החיים שלכם כמה שיותר מהר, מבלי להמתין – לכן אנחנו נותנים שירותי ביובית 24 שעות ביממה ובפריסה ארצית מלאה.

מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת ייעוץ והצעת מחיר לפתרונות האופטימליים עבור מערכת הביוב שלכם, במקרים של חדירת שורשים למערכת הביוב ובכל בעיית ביוב אחרת.

 

המלצות

Yair Divinsky
Yair Divinsky
13/08/2023
ביובית אלפא אלופים!! הגיעו אלינו בזמן ומהר לטפל בבריכת ביוב שנסתמה בבניין במקצועיות
bel g
bel g
02/07/2023
שירות יוצא מן הכלל! כבר משיחת הטלפון הראשונית הורגש שמדובר במקצוענים אמיתיים! הגיעו ממש מהר ואבחנו תוך רגע את הבעיה, עבדו בזריזות, היו ממש אדיבים ושירותיים וגבו מחיר הוגן לחלוטין, יצאנו ממש מרוצים ממליצים מאוד!
קרן בירן
קרן בירן
21/06/2023
קודם כל אציין שהגיעו במהירות מדהימה! ממש מעכשיו לעכשיו!! הצפה מטורפת בחניון של הבלוק שלי, שממש עצרה לכל השכנים את היום שלהם ואף אחד לא יכול היה להזיז את הרכב, הגיעו אנשי מקצוע מעולים שטיפלו בעניין צ'יק צ'אק ושאבו את כל המים!! ממש אחלה שירות ובנוסף להכל גם חבר'ה נחמדים ממש