מפריד שומנים הוא כלי חיוני בבתי עסק רבים, כמו גם בבתים פרטיים ובדירות מגורים בבניינים שמטרתו למנוע בעיות ותקלות במערכת הביוב שלכם. אצלנו בביובית אלפא מתמחים בהתקנה של מפרידי שומנים איכותיים, תחזוקה שוטפת שלהם והחלפה שלהם במידת הצורך.

אנו מציעים לכם את השירותים שלנו בכל רחבי הארץ במחירים משתלמים במיוחד. מהו מפריד שומנים? מי צריך את זה? אילו סוגים של מפרידי שומן קיימים כיום בשוק וכמה עולה התקנה אחד כזה? הנה התשובות.

 

מפריד שומנים – התקנה / החלפה במחיר מנצח!

✔️ תכנון והתקנת מפרידי שומנים לבתי עסק בתחומים רבים

✔️ התקנה מוסכים, מסעדות, מטבחים, מלונות, אולם אירועים ועוד

✔️ החלפת מפרידי שומן וחזרה מהירה לשגרה

✔️ התקנה והחלפה מקצועית בפריסה ארצית, מחירים נוחים

✔️ התקנה גם בדירות, בבתים פרטיים ובבנייני מגורים

✔️  צוותים מקצועיים להתקנה וטיפול במפרידים מכל סוג

✔️ להצעת מחיר, התקשרו אלינו >>

טלפון: 055-9703793

 

התקנת מפריד שומנים
התקנת מפריד שומנים בבתים פרטיים ולמגזר העסקי בפריסה ארצית – ביובית אלפא

 

 

מה זה מפריד שומנים ומדוע הוא כל כך חשוב?

שמנים ושומנים הם חומרים אשר צפיפותם נמוכה מזו של מים והם בעלי מאפיינים פיזיקליים שגורמים להם שלא להתערבב בתערובות מימיות.

תכונות אלו עשויות לגרום לשלל בעיות במערכת הביוב מאחר וכאשר שומנים רבים מידי מוזרמים דרך הצנרת, הם בסופו של דבר סותמים את מערכת הביוב, מה שעלול לגרום להצפות ביוב חמורות.

יתרה מזאת, חלק מהשומנים והשמנים אף רעילים ויכולים לגרום לנזק סביבתי חמור. מסיבות אלו חלה החובה על עסקים מסוימים להתקין מפריד שומנים, מה שמכונה גם בור שומן, שלמעשה ילכוד את החומרים הללו לפני שהם ממשיכים למערכת הביוב הראשית.

מפריד שומנים הוא מעין מיכל איסוף שאליו זורמים השפכים השונים שנוצרים בעסק. הם נאגרים בו ואינם ממשיכים באופן אוטומטי אל מערכת הביוב. המתקן בנוי בצורה כזאת שמאפשרת למים להמשיך לזרום ואילו השומנים, שצפים על פניהם, מועברים למיכל האחסון עד שישאבו משם. באופן זה השומנים מופרדים מהביוב הנוזלי והם נלכדים בתוך המיכל.

אחת לתקופה ולפני שהמתקן מתמלא לחלוטין, יש להזמין קבלן ביוב מורשה על מנת לשאוב את התכולה של הבור ולפנות אותה למקום שמאושר לכך על פי חוק. שאיבת בור שומן מתבצעת על ידינו ללא בעיה באמצעות ביובית מיוחדת.

 

מפריד שומנים התקנה
התקנת מפריד שומנים – ביובית אלפא

 

מי מחויב בהתקנת מפריד שומנים?

עסקים שמייצרים פסולת שומנית רבה שזורמת אל פתחי הביוב מחויבים על פי חוק בהתקנה ותחזוקה נאותה של מפרידי שומנים. החובה להתקין מפריד שומן למעשה חלה על עסקים ספציפיים שמזרימים מעל ל- 5 מ"ק מים ביום למערכת הביוב, והבעלים גם חייבים לתחזק אותו באמצעות קבלן ביוב מורשה דוגמת ביובית אלפא.

סוגי העסקים שמחויבים על פי החוק להתקין מפריד שומנים הם:

✔️ מסעדות, מפעלים לייצור מזון ומטבחים מוסדיים.

✔️ אולמות אירועים, קניונים וחברות קייטרינג.

✔️ מלונות, אכסניות ומקומות אירוח.

✔️ בתי שחיטה ובתי מטבחיים.

✔️ מוסכים ומפעלי תעשייה למיניהם.

יש לזכור, כי עמידה בהוראות החוק בכל הקשור לבורות שומן ומפרידי שומנים, היא תנאי להפעלת העסק מלכתחילה ועשויה לגרום לשלילת רישיון העסק.

 

אילו סוגים של מפרידי שומן קיימים?

בבואכם לברר לגבי התקנת מפריד שומנים למוסך או למסעדה שלכם, תגלו כי במקרה של מפריד שומנים תקנות שונות קיימות לגבי כל סוג של עסק. אנו נוכל לומר לכם מה אומר החוק מבחינתכם ובהתאם לזאת להתאים לכם מפריד ספציפי.

קיימים מספר סוגים של מפרידי שומנים והנה המאפיינים שמבדילים ביניהם:

#1 נפח מיכל האיסוף – מפרידי שומנים מגיעים בנפחים משתנים. תוכלו למצוא מיכל מפריד שומנים בגודל 600 ליטרים, 1000 ליטרים ואף יותר מכך. נפחים גדולים מתאימים לעסקים שמזרימים כמויות גדולות של ביוב עם שמנים ושומנים או לחלופין, לכאלה שאינם מעוניינים בשאיבת המיכל לעיתים תכופות מידי.

#2 סוג החומר המופרד ישנם מפרידי שומן שמיועדים מראש לתעשיות כאלו ואחרות. למשל, התקנת מפריד שומנים למסעדה מתבססת על מפרידי שומן אורגני ואילו עסקים שמזרימים לביוב שומן מינרלי, כמו מוסכים ומפעלים, זקוקים למתקנים אחרים. ההבדלים בין הסוגים השונים קשורים לחומר ממנו הם עשויים, טמפרטורת השפכים שזורמים אליהם ואופי הציפה שלהם.

#3 מפריד שומנים מוטמן – חלק גדול ממפרידי השומנים מותקנים מתחת לאדמה ולכן נקראים בורות שומן. מיקום המתקן באופן כזה, נועד על מנת לנצל את השטח טוב יותר וליהנות מזרימה ללא תקלות, עקב הפרשי הגובה שבין הצינורות למיקום המיכל הנמוך.

#4 מפריד שומנים מתחת לכיור – היתרון של מפריד שומנים שכזה הוא בביצוע פעולת ההפרדה באופן ישיר ומהיר, כאשר ניתן במקרים מסוימים לחבר מפריד בודד למספר כיורים בו זמנית. מפרידי כיור משמשים פעמים רבות גם על מנת למנוע חדירת מוצקים שונים אל המערכת, לפני הזרמה למפרידים הגדולים יותר.

#5 מפריד שומנים עילי – פה כבר מדובר על מפריד שומן אשר מותקן על פני האדמה או מעל משטחים אחרים. נפוץ למצוא מפרידים עיליים במקומות שגם ככה נחשבים לנמוכים כגון חניונים, מרתפים וכו', כאשר לא ניתן לחפור באדמה בשל רצפת בטון, יסודות שעוברים במקום ועוד, או כאשר הוא מותקן בקומות גבוהות.

את כל סוגי מפרידי השומנים יש לשאוב מעת לעת על מנת לרוקן אותם ולהעביר את תכולתם למתקן מתאים, מה שמתבצע על ידינו באמצעות ביובית ובמקרה הצורך ביובית נמוכה. השוני ביניהם הוא בתדירות שבה הם נסתמים וצוברים שומנים על דפנותיהם.

בכל מקרה, ניקוי מפריד שומן וריקון שלו חייב להתבצע לפחות אחת ל-3 חודשים ויש לקחת בחשבון כי היעדר תחזוקה או תחזוקה לקויה עשויים לגרום לכשל של המפריד, הזרמת שומנים למערכת הביוב ואי עמידה בתנאי החוק ו\או הצפות חוזרות ונשנות.

 

מפריד שומנים
התקנת בור שומן מתחת לאדמה מאפשרת זרימה תקינה ללא תקלות

 

גם בבית ניתן ורצוי להתקין מפריד שומנים

למרות שאין חובה בכך, התקנה של מפריד שומנים ביתי עשויה להיות מאוד כדאית לכל אחד ואחת מכם. מדוע? מאחר ושומנים שמקורם במזון שאתם אוכלים ואף בחומרי הניקוי שבהם אתם משתמשים, עשויים לסתום את מערכת הביוב שלכם, לגרום לריחות רעים ולהצפות שבסופו של דבר טומנות בחובן הוצאות רבות לצרכי תיקון.

התקנת מפריד שומנים מחוץ לבית – בבית פרטי- או אפילו של מפריד שומן קטן מתחת לכיור, יכולה לחולל פלאים במערכת הביוב שלכם.

באופן כזה, השומנים לא יגיעו לצינורות הביוב, לא ישקעו בדפנות שלהם ולא יהוו מחסום לזרימת המים בהם. הרווח הוא כולו שלכם – עם הרבה פחות הוצאות על אינסטלטורים.

 

מפריד השומנים תקול או כבר לא מתאים? אנחנו מחליפים

מפריד שומנים יכול לצבור ליקויים שונים לאורך הזמן ולצאת מכלל פעולה. הוא יכול להיפגע בשל מכות שספג ולהתחיל לטפטף או פשוט לא לעמוד יותר בעומס שהולך וגבר עם התרחבות העסק והיקף השימוש בו. כמובן שגם במקרים שכאלה נוכל לעזור לכם, להחליף לכם את המתקן ולהתקין לכם חדש תוך זמן קצר.

החלפת מפריד שומנים מתבצעת על ידינו רק לאחר אפיון הצרכים המדויקים שלכם, על מנת שבאמת יתאים לכם. השיקולים שאנחנו לוקחים בחשבון לפני התקנה של מפריד שומנים בעסק כלשהו, הם טמפרטורת הזרמת המים למערכת,

קצב הזרמת הביוב, האם קיים מדיח כלים – מה שעשוי להקל על העסק בפחות חיבורי צנרת למפריד, מספר שעות הזרמת הביוב למערכת ביום וכמובן, סוג השומנים שהעסק משתמש בהם.

 

סרטון שמסביר איך פועל מפריד שומנים:

 

מחיר מפריד שומנים – כמה עולה להתקין או להחליף מפריד שומנים?

עלות מפריד שומנים נקבעת בעיקר בהתאם לאיכות שלו, החומר ממנו הוא עשוי – למשל, פלסטיק או נירוסטה, מידת היכולת שלו לעמוד בעומסים וכמובן הנפח שלו – ככל שהמפריד גדול יותר, כך מחירו עולה בהתאם.

נשמח לספק לכם מפרידי שומן ביוב איכותיים ביותר, בעלי כושר הפרדה גבוה במיוחד ומינימום צרכי תחזוקה. מחיר התקנת מפריד שומן צריך לכלול בתוכו לא רק את עלויות המתקן עצמו אלא גם את העלויות הנדרשות עבור הכנת סביבת ההתקנה – למשל, חפירה באדמה, פילוס וכדומה, חיבור הצנרת וביצוע כל הבדיקות הנדרשות על פי הוראות החוק. בהתאם למורכבות ההכנה, כך המחיר של התקנת מפריד שומן יתייקר.

ומה לגבי עלות החלפת מפריד שומן? ובכן, במקרה הזה יש לקחת בחשבון גם את הפירוק והסילוק של המערכת הישנה וככל שמדובר בעבודה מורכבת יותר, כך המחיר יעלה בהתאם. בכל מקרה, אצלנו בביובית אלפא תמצאו מחירים משתלמים והוגנים, כך שתוכלו להתקין מפריד שומן מכל סוג שתרצו, לתחזקו בצורה שוטפת ואף להחליפו בעת הצורך.

הנה טווחי המחירים הממוצעים עבור התקנה של מפרידי שומנים בישראל ושירותי ביובית נוספים שאנחנו בביובית אלפא יודעים להציע:

מפריד שומנים מחיר לשירות מחירון מומלץ עבור מפרידי שומן
מחיר ניקוי בור שומן סתום החל מ- 600 ₪
עלות התקנת מפריד שומנים 200 ליטר לא כולל עבודה החל מ- 3500 ₪
עלות החלפת מפריד שומן קיים לא כולל עבודה החל מ- 3500 ₪
מחיר התקנת מפריד שומן 300 ליטר החל מ- 6000 ₪
עלות פינוי פסולת שמן מבור שומן החל מ- 600 ₪
עלות שאיבת מפריד שומנים עם ביובית נמוכה החל מ- 790 ₪

התקנה / החלפת מפריד שומנים בפריסה ארצית – ביובית אלפא!

מוזמנים להתקשר אלינו לביובית אלפא על מנת לקבל ייעוץ ראשוני לגבי התקנה של מפריד שומנים בבית או בעסק שלכם, כמו גם הצעת מחיר משתלמת במיוחד – אנחנו מעניקים שירותי ביובית בפריסה ארצית 24 שעות ביממה. מצפים לשיחתכם!