שאיבת בוצה זהו תהליך שצריך להתבצע בכל מקום בו מתבצע טיהור או הפרדה של שפכים. על מנת לעמוד בתנאי החוק ולפנות את הבוצה בצורה מהירה ויעילה ניתן לפנות אלינו לביובית אלפא.

אנחנו מבצעים שאיבת בוצה מקצועית בכל היקף שהוא, בפריסה ארצית נרחבת. מהי בוצה, מדוע חשוב לפנות אותה, איך זה מתבצע ולמה כדאי לכם לבחור בנו? המשיכו לקרוא.

 

שאיבת בוצה במחיר מנצח! שירות מקצועי מסביב לשעון

✔️ שירות שאיבת בוצה באופן מקצועי עם ביובית ומכשור חדשני

✔️ גריסה ופינוי לאתר מורשה – שומרים על הסביבה!

✔️ טיפול מהיר ושירות בפריסה ארצית!

✔️ שאיבת לכלוך בוץ ושפכים מוצקים ללא זיהום

✔️ טיפול יסוד בבוצה ובפסולת תעשייתית 

✔️ להצעת מחיר, התקשרו >>

טלפון: 055-9703793

 

שאיבת בוצה
שאיבת בוצה באמצעות ביובית – מניעת זיהום סביבתי ופינוי בוצה בצורה בטיחותית

 

 

מה זה בוצה בכלל ולמה חשוב לפנות אותה?

עוד לפני שנסביר לכם איך שואבים בוצה, חשוב שתבינו מה זה בכלל ומדוע חשוב לפנות אותה? בוצה היא פסולת מוצקה או חצי מוצקה ששוקעת במתקני טיהור שפכים מרכזיים ובמתקני שפכים ראשוניים כגון בורות ביוב.

בכל פסולת ביוב נוזלית ישנה פסולת מוצקה שמרחפת בתוכה. לאורך הזמן, אותה הפסולת שוקעת בשל כוח המשיכה אל תחתית האגן או הבור ואינה זורמת יותר עם שאר הנוזלים, ופסולת זו מכונה בוצה.

 

למה צריך לפנות בוצה?

פינוי בוצה הוא דבר חשוב וזאת בשל מספר סכנות להן היא יכולה לגרום. סכנות בגלל בוצה שאינה מפונה כוללות:

#1 זיהום סביבתי – ישנם סוגים שונים של בוצה וזאת בהתאם לסוג מקור פסולת השפכים שלה: ביוב, חומרים כימיים, מתכות כבדות, פסולת תעשייתית ועוד. ברגע שהיא שוקעת והיא מכילה את אותם חומרים, כמו גם וירוסים, פטריות וחיידקים, היא עלולה להרעיל את מי התהום והסביבה של כולנו.

#2 הפרת איזון אקולוגי – בתוך בוצה קיים ריבוי של מקורות חנקן ופוספאט, שיכולים אף הם להגיע למי תהום ולהפר את האיזון האקולוגי בעקבות התרבות של מיקרואורגניזמים פשוטים, ריקון משאבי חמצן וגרימת מוות של יצורים שונים (כגון דגה).

#3 סתימות וצמצום נפח – שקיעת הבוצה יכולה לסתום צינורות ביוב, שאיבה וניקוז וכמו כן, מקטינה את נפח האכלוס של הבריכה או הבור שקולט את מי השפכים. במקרים שכאלה שאיבת בוצה חייבת להתבצע באופן דחוף.

 

שאיבת בוצה
שאיבת בוצה ממקור תעשייתי מזהם מגנה על איכות הסביבה ומונעת סכנות תברואתיות

 

איך שואבים בוצה?

אז הבנתם מה זה וגם למה צריך לפנות בוצה. עכשיו הגיע הזמן שתבינו כיצד מבצעים את תהליך הפינוי ובאילו אמצעים אנחנו משתמשים במהלך העבודה. הנה פירוט תהליכי שאיבת בוצה שלב אחר שלב:

#1 שאיבת בוצה עם ביובית – על מנת לשאוב בוצה אנחנו משתמשים בביובית. על הביובית להתאים מבחינת יכולת הנגישות למקום, נפח מיכל השאיבה ועוצמת השאיבה הנדרשת בהתאם למידת הצמיגות והנוזליות שלה. אנחנו מחזיקים בכמה סוגי ביוביות, החל מביוביות נמוכות שמורכבות על רכבים מסחריים ועד לכאלה גדולות שנמצאות על גבי משאיות.

#2 גריסת בוצה – הבוצה במצבה ההתחלתי מאוד נפחית ולכן נהוג לחבר אל צינור השאיבה של הביובית גם דיזה מיוחדת שמסוגלת לבצע גריסה, להקטין את נפחה ובכך לאפשר לה להידחס לתוך מיכל השאיבה של הביובית. ללא השימוש באותה דיזה, יהיה צורך במיכל אחסון עצום ולעיתים אף במספר ביוביות רב.

#3 פינוי בוצה בשלב הסופי יש לבצע פינוי של הבוצה מהשטח. לאן מפנים? למקומות שמאושרים לכך על פי החוק. רק קבלן ביוב מורשה כמונו רשאי לפנות אותה והוא גם היחידי שרשאי להתקשר עם אתרי פינוי וטיפול בבוצה, לתאם הגעה, לרשום את המשקל המפונה ולתעד את המסירה.

אנחנו קבלני ביוב שמחזיקים בכל האישורים וההיתרים לבצע עבורכם פינוי בוצה מכל סוג שהוא, כולל בוצה שומנית מתעשיית הנפט, שאיבת בוצה תעשייתית שמכילה חומרים מסוכנים, בוצה חקלאית, שאיבת בוצה של בורות ביוב ורקב וכדומה.

תוכלו לפנות אלינו גם לשם קבלת שירותי פינוי בוץ, מה שמתבקש באתרי בנייה ושטחים חקלאיים.

 

מחיר שאיבת בוצה

מחיר שאיבת בוצה נקבע על פי הגורמים הבאים, כפי שתוכלו לראות בטבלה הבאה:

הגורמים שמשפיעים על מחיר שאיבת בוצה כיצד תנאי השטח משפיעים על העלות
כמה זמן לוקח לשאוב בוצה ככל שמדובר בהיקף עבודה יותר גדול, מה שנקבע בדרך כלל על פי מטר קוב, כך ייקח יותר זמן לשאוב את הבוצה, מה שיגרום למחיר יקר יותר.
מה מצב הבוצה שיש לשאוב בוצה שנמצאת עדיין במצב נוזלי יחסית הרבה יותר קלה לשאיבה מאשר כזו שכבר התמצקה ומחייבת שימוש במשאבות הרבה יותר חזקות, כבדות ויקרות.
מהי הנגישות למקום לצורך שאיבת הבוצה ככל שהנגישות למקום בעייתית יותר, כך עולה הצורך באמצעים מיוחדים כמו צינורות ארוכים במיוחד או משאבות חזקות יותר, דבר שיכול לייקר את העלות

בביובית אלפא תמצאו את המחירים הנוחים ביותר עבור שאיבת בוצה, כמו גם מחירים אטרקטיביים לשירותי ביובית נוספים.

 

שאיבת בוצה ופסולת תעשייתית מוצקה – רק עם ביובית אלפא!

צריכים לשאוב בוצה? צלצלו אלינו ותקבלו הצעת מחיר משתלמת שלא תמצאו בשום חברה אחרת. אנחנו זמינים עבורכם 24 שעות ויכולים להגיע אליכם במהירות לכל מקום בארץ. מחכים לשיחתכם – ביובית אלפא!