פינוי שפכים הוא שירות חשוב וחיוני שמאפשר שמירה על הסביבה – אנחנו בביובית אלפא מציעים שירותי סילוק שפכים ופינוי פסולת ביוב, בזמינות מיידית ובפריסה ארצית מלאה!

אם אתם בעליו של עסק אשר על פי תקנות איכות הסביבה אינו רשאי להזרים את השפכים שהוא מייצר אל מערכת הביוב הרגילה, כדאי לכם לפנות אלינו ולקבל שירות מקצועי.

למה צריך לפנות שפכים וביוב, מי מפנה אותם, איך מפנים ולאן? מה עושים עם השפכים וכמה זה עולה? על כל השאלות הללו ועוד רבות אחרות, תקבלו תשובות במדריך המפורט שהכנו עבורכם.

 

פינוי שפכים עם ביובית אלפא במחיר מנצח (מגיעים מהר!)

✔️ טיפול בשפכים באמצעות ביובית – שומרים על בטיחות ומונעים נזקים סביבתיים

✔️ שירות מהיר מעכשיו לעכשיו – זמינים בכל עת!

✔️ ריקון בורות ספיגה ומפרידי שומנים – למגזר הפרטי והעסקי

✔️ הגעה מהירה לכל כתובת – טיפול בשפכים וביוב בכל אזורי הארץ

✔️ להצעת מחיר עבור שירותי פינוי שפכים חייגו >>

טלפון: 055-9703793

 

פינוי שפכים
פינוי שפכים וביוב – ריקון שפכים באמצעות ביוביות בפריסה ארצית מלאה

 

 

מהם שפכים? ומדוע פינוי שפכים הוא דבר חשוב?

שפכים מוגדרים בתור נוזלים שעברו טיפול כלשהו על ידי האדם, בשונה ממי נהרות, נחלים או גשמים, כך שהם למעשה תוצרי לוואי של תהליכים, שירותים ומוצרים שונים שסיימו את דרכם וכעת מהווים פסולת שבעיקרה היא נוזלית.

הבעייתיות הגדולה ביותר של שפכים היא פוטנציאל הרעלת הסביבה הטמון בהם. פינוי שפכים בצורה מסודרת, למשל לאחר שאיבות ביוב, הוא דבר הכרחי מאחר והם מכילים כמות מזהמים גבוהה מאוד, כך שבמידה והם לא יטופלו בצורה נכונה – לא רק שלא ניתן יהיה לנצלם לשימוש חוזר, אלא שהם גם יכולים לגרום לפגיעה קשה באדם, בחי והצומח.

מעבר לזאת, טיפול בפסולת שפכים ופינוי מסודר שלה הם דבר חשוב גם מבחינת תקינות מערכת הביוב שלכם. משום שמדובר בנוזלים, הזרמתם דרך פתחי הביוב הרגילים תביא את הצורך לטפל בהם יחד עם פסולת הביוב העירונית הרגילה, מה שיכביד מאוד על המערכת מאחר ומדובר בתהליכי טיפול שונים לחלוטין.

 

אילו סוגי שפכים קיימים?

ניתן למצוא מספר סוגי שפכים עיקריים שלהם פוטנציאל רב לפגיעה בסביבה ו/או במערכת המטפלת בנוזלי הביוב של המקום:

✔️ שמנים – כגון שמנים מינרליים שמצטברים במוסכים או שמנים שנוצרים בתהליכי עיבוד תעשייתיים, במסעדות וכו'. שפכים אלו עשויים לסתום צינורות ביוב ולהקשות על תהליכי הטיפול בפסולת הביוב הרגילה. על פי רוב, שמנים אלו נאגרים בבורות שומן ייעודיים בהתאם לכל סוג של תעשייה.

✔️ אמולסיות – אמולסיה מוגדרת כתערובת של שני חומרים שאינם מתערבבים בדרך כלל. האמולסיה נוצרת על פי רוב בהוספת חומר שמקשר בין השניים, כגון נוזלי קירור, בהם נעשה שימוש בתעשיית העיבוד השבבי, לציטין, שמשומש רבות בתעשיית המזון וסבונים שונים, שגם כן משומשים בתעשיות השונות. שפכים שמכילים אמולסיות עשויים להכיל גם חומרים נוספים, דוגמת חנקנים, מתכות כבדות ועוד, שמהווים מזהמים סביבתיים חמורים.

✔️ שפכים נוספים – ישנם סוגים נוספים של שפכים, שפוטנציאל הנזק שלהם גבוה, בין היתר שפכים שמקורם מבריכות שחייה, שפכי בתי חולים, מפעלי טקסטיל, מפעלי תרופות ועוד, כשעבור כל מוקד המייצר שפכים ישנה התייחסות בחוק.

 

אילו מזהמים קיימים בשפכים?

ישנם מזהמים רבים שיכולים להימצא בשפכים, כך שאם הם יגיעו למי התהום, מי הנחלים, מי השתייה או הים, הדבר עלול להסתכם בפגיעה קשה מאוד לאדם ולסביבה. המזהמים הנפוצים ביותר שבגללם חשוב לבצע טיפול בשפכים באופן קבוע ומסודר הם:

#1 בורון – נמצא בשפכים של תעשיות לעיבוד מתכות, ייצור סבונים ועוד.

#2 מזהמים אורגניים – נמצאים בקוטלי חרקים, PCB's, נגזרות של נפט ומוצריו.

#3 מלחים – נפוצים בתעשיות בהן נעשה שימוש בדטרגנטים, מלח בישול, סודה קאוסטית ובבריכות שחייה בתהליכי החיטוי שלהן.

#4 מתכות כבדות – אלו חומרים רעילים ביותר שהשימוש בהם גבוה במיוחד בתעשיית האלקטרוניקה ולעיתים גם בתעשיית התרופות.

#5 סולפאטים וסולפידים – משתמשים בהם בתעשיית השמנים, הדלקים ובמפעלי טקסטיל.

חשוב לציין כי שפכים תעשייתיים יכולים לכלול גם מספר רב של מזהמים בעת ובעונה אחת, מה שהופך את הצורך בביצוע תהליכי פינוי שפכים להרבה יותר דחוף.

 

פינוי שפכים – כיצד מתבצע ולאן מפנים אותם?

המדינה לוקחת ברצינות את כל נושא פינוי השפכים התעשייתיים בישראל ועל כן קבעה מספר חוקים שבהם חייבים לעמוד ענפי תעשייה מסוימים.

למשל, על מנת שהשפכים לא יזהמו את מערכת הביוב הרגילה ושניתן יהיה לפנות אותם בצורה נוחה, עסקים רבים מחויבים על פי חוק להזרימם אל תוך בורות ייעודים, כגון בורות ספיגה ומפרידי שומנים.

לאן מרוקנים שפכים תעשייתיים מהבורות הללו ובאיזו דרך? ובכן, פינוי מפריד שומנים או בור ספיגה מתבצע באמצעות ביובית שכוללת משאבה עוצמתית. המשאבה שואבת את הנוזלים אל מיכל האחסון של הביובית ומשם הם מועברים אל אתרי טיפול בפסולת נוזלית שמאושרים על די המדינה.

פינוי פסולת שפכים אינו מהווה משימה קלה. הדבר נובע מהעובדה שהמערכת שמובילה או אוגרת את השפכים אינה מחוברת לצנרת הביוב הרגילה ולכן הפינוי חייב להתבצע בצורה חכמה ומושכלת.

בנוסף, הנוזלים המדוברים הם על פי רוב רעילים, חלקם מאוד צמיגיים וקשים לשינוע, מה גם שבורות האגירה השונים אינם תמיד נגישים.

יחד עם זאת, כל עוד תיפנו אל חברה כמונו אשר יודעת כיצד לפנות שפכים וביוב בצורה מקצועית, אתם יכולים להיות רגועים. פינוי שפכים וביוב מבוצע על ידינו בביובית אלפא בכמה אמצעים:

✔️ פינוי שפכים באמצעות ביובית מתאימה – זו יכולה להיות ביובית משאית ענקית ועוצמתית מבחינת יכולות השאיבה שלה, כך שהיא יכולה להתמודד עם כל סוג של שפכים, לרבות הרעילים ביותר וכך גם הצמיגיים ביותר. כאשר מדובר במקום שאינו נגיש, כך שביובית גדולה לא יכולה להגיע קרוב לבור השפכים, נוכל לשלוח אליכם ביובית נמוכה וקומפקטית יותר או משאבה ניידת.

✔️ משאבת סילוק שפכים – במקומות בהם השפכים התעשייתיים אינם יכולים לזרום ממקום גבוה לנמוך ולהצטבר בבורות האגירה הייעודיים, ניתן להשתמש במשאבות מיוחדות שיוצרות את הלחץ הנדרש להזרמת השפכים ממקום למקום. דוגמא לכך היא המשאבה הטבולה, שעליית מפלס הנוזלים בסביבתה גורמת להפעלתה באופן אוטומטי.

 

ביובית פינוי שפכים
המיכלית של הביובית מאפשרת שאיבה ופינוי שפכים בכמות גדולה תוך מניעת נזקים לסביבה

 

למי מותר לפנות שפכים?

פינוי בורות שומן וספיגה צריך להתבצע אך ורק על ידי קבלן ביוב שקיבל היתר רשמי מטעם המדינה לבצע את העבודות הללו.

הסיבה לכך היא שרק קבלני ביוב רשאים לתאם את פינוי השפכים אל מול אתרי הטיהור והמחזור השונים ולקבוע עימם מועדים למסירת התכולה להמשך טיפול.

בנוסף, יש להיות מודעים לכך כי פסולת שפכים נמצאת כל העת תחת עיניה הבוחנות של המדינה, שמעוניינת בתיעוד נרחב של תהליך המסירה של הפסולת והגעתה בשלמותה אל מתקני הטיפול.

בהתאם לכל סוג של שפכים יש לבצע פעולות שמתעדות את ההליך כולו, כגון חתימה של הקבלן המפנה בעת קבלת השפכים ושקילת השפכים ביציאה מן המקום ובהגעה אל מתקן הטיפול. תבקשו מאדם שאינו קבלן ביוב לבצע עבורכם ריקון שפכים?

אין בכך שום טעם, זאת משום שהוא לא יוכל לפנות אותם אל אתרים מורשים ואתם עלולים להסתבך קשות עם רשויות החוק בעת ביצוע ביקורת תקופתית, אם יתברר שפיניתם את השפכים למקומות אחרים.

אנחנו בחברת ביובית אלפא מוגדרים כקבלן ביוב אשר מורשה לבצע משימות פינוי שפכים בכל היקף ובכל רחבי הארץ, ואינספור עסקים ומפעלים כבר נעזרים בנו באופן שוטף.

 

ביובית אלפא – לא רק לצרכי פינוי שפכים

מאחר ואנחנו קבלן ביוב מורשה, אנו יכולים להציע לכם עוד מגוון רחב של שירותי ביוב מתקדמים מלבד פינוי שפכים.

למשל, נוכל גם לייעץ לכם לגבי סוג בור השומן או בור הספיגה המתאים לכם ביותר ואף להתקין לכם אותו בשטח בצורה מקצועית. בנוסף נוכל לבצע עבורכם גם את העבודות הבאות:

✔️ גירוד וסילוק בוצה מבורות ביוב – זמן השהייה של פסולת השפכים בבורות מיוחדים גורם לשקיעה של חומר אורגני הנקרא בוצה, מה שעלול לסתום אותם. באמצעות ביובית שמזרימה מים בלחץ גבוה ושימוש בדיזות מיוחדות, אנחנו יכולים לטפל בבורות הללו ללא בעיה.

✔️ שאיבת הצפות – במידה והצנרת נסתמה או התפוצצה לכם ונגרמה הצפה גדולה, או שיום חורף עם גשמים רבים גרם למערכת הביוב שלכם שלא לעמוד בעומס ונגרמה הצפה, אנחנו נגיע אליכם במהירות בכל שעה,24/7 ונשאב את ההצפה ביעילות באמצעות אחת הביוביות שלנו.

✔️ פתיחת סתימות ביוב – שימוש לא נכון בצינורות או חדירת פסולת מוצקה לתוכם, עשויים לגרום לסתימות מורכבות שאותן ניתן לפתוח רק על ידי ביובית ולא בעזרתו של אינסטלטור רגיל. סתימות שכאלו יכולות להיגרם בשל שומנים שבכל זאת הוזרמו למערכת הביוב הרגילה, חדירת שורשים ועוד.

✔️ שטיפת קווי ביוב במקומות שבהם מערכת הביוב בעייתית בגלל תכנון לקוי או התיישנות החומר, תוכלו לבקש מאיתנו להגיע על מנת לבצע ניקוי תקופתי של קווי הביוב שלכם באמצעות ביובית. כמו במקרה של פינוי שפכים, גם כשצריך לפנות ביוב מהמערכת הרגילה, אנו נדאג להעביר את הפסולת לאתרים מורשים.

על כל זאת ועוד, קבלן ביוב כמונו גם יכול לתקן עבורכם בעיות ותקלות בצנרת באמצעים מתקדמים, לתכנן עבורכם קווי ביוב חדשים בעת הצורך, לשדרג את הישנים, להתקין שוחות ביוב ועוד.

 

מחיר פינוי שפכים – כמה עולה?

מחיר פינוי שפכים הוא דבר שתלוי בכמה גורמים, כמו כמות השפכים, תדירות הפינוי, מורכבות העבודה, סוג הביובית שנשלח אליכם, האם ישנן בעיות נגישות שונות והאם מדובר בסוג שפכים אחד או יותר, שאותם אין לערבב במיכל אחד.

עלות השירות מתחילה ב- 400 שקלים לכל קריאת שירות, אך הצעת המחיר ניתנת בדרך כלל פר קוב והיא אינה כוללת את התשלום שיש להעביר למתקן הטיפול עצמו. אצלנו בביובית אלפא תיהנו ממחיר משתלם לכל שירותי הביובית, כולל שירותי פינוי שפכים וביוב.

בנוסף, תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי ללא עלות, על מנת שתכירו את כל דרישות החוק מכם ולא תסתבכו עם קנסות כבדים מאוד.

 

מה עושים עם השפכים המפונים?

תהליך פינוי שפכים תעשייתיים יכול להסתיים בהעברתם להשמדה או שליחה למפעלים מיוחדים בחו"ל, אך במרבית המקרים פינוי שפכים יתבצע אל מתקני טיהור ומיחזור כאן בארץ, במטרה להחזיר אותם לשימוש לצרכים שונים, למשל בחקלאות. במתקנים הללו מבוצע תהליך רב שלבי שבו השפכים עוברים מספר פעולות שנועדו לנקות אותם עד לרמה הקבועה בסטנדרט.

פעולות אלו כוללות שלבים שונים, כמפורט בטבלה הבאה:

 פינוי שפכים – מחיר לפי סוגי פעולות לטיהור ומחזור  האופן שבו מטפלים בשפכים לאחר הפינוי שלהם
שיקוע של מי שופכין תהליך שבו חומרים מזהמים שונים שוקעים כלפי מטה ומופרדים מהתערובת של פסולת הביוב על ידי כוח הכבידה.
סינון שפכים פעולה שבאמצעותה ניתן להפריד ממי השפכים פסולת רעילה על פי קוטר החלקיקים שלה ושימוש בפילטרים בגדלים משתנים.
טיפולים ביולוגיים במי ביוב בתהליך זה חושפים את מי השפכים לחיידקים ופטריות שמסוגלים לפרק את החומרים הרעילים ולנטרל אותם.
חמצון שפכים פעולה שמנטרלת את החומרים הרעילים בתוך מי השפכים, על ידי חמצון מבוקר. החומרים המחמצנים יכולים להיות מי חמצן, קרינת UV, אוזון ועוד.
קירור של שפכים בתהליך זה מפרידים חומרים בעלי פוטנציאל זיהום ממי השפכים על ידי קירור ושקיעה כתוצאה מכך.
נטרול מי ביוב במידה ומדובר בבסיסים או חומצות, ניתן לנטרל אותם עד להגעה לערך הרצוי.

שירותי פינוי שפכים בפריסה ארצית – ביובית אלפא!

כעת כשאתם מבינים את החשיבות של פינוי שפכים תקופתי מהמתחם שלכם, על היתרונות של הזמנת ביובית לצורך הפעולה וחשיבות השמירה על הסביבה, אתם גם יודעים שרק אצלנו בביובית אלפא תוכלו לקבל את השירות המקצועי, הבטיחותי והאיכותי ביותר, במחירים משתלמים.

כל שעליכם לעשות הוא לצלצל אלינו, לקבלת הצעת מחיר ואת כל הפרטים הנוספים. אנחנו ממתינים לשיחתכם!